Bilgi

Türkiye’nin En İyi Kadın Doğum Doktoru Kim?

Herkes dünyaya gelecek bebeğinin en iyi ve en özel ellerde bu anı yaşamasını ister. Bazen kolay bir hamilelik dönemi geçer ve doğumda minimum sancıyla atlatılır. Bazı durumlarda ise malesef hamilelik ve doğum anne için son derece yıpratıcı olur. Hal böyle olunca insanlar kendileri için en iyi kadın doğum doktorunu aramaya koyulurlar.

Bizde bu yazımızda kısaca Türkiye’de adından sıkça söz ettiren ve ün yapmış kadın doğum doktorlarını mercek altına almaya çalışacağız. En iyi doğum doktorları listesini hazırlarken hekimleri hizmet verdikleri şehirlere göre sınıflandırdığımızı da unutmayalım.

Ankara

Op. Dr. Müjde Koyuncu (Kadın Hast. Uzmanı)

Müjde Koyuncu Ankara’da özel muaynehanesinde hizmet veriyor. Opr.Dr. Müjde Koyuncu kendi muayenehanesinde sağlık hizmeti vermektedir.  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, uzmanlığını da aynı üniversiteden almıştır. Ankara’da hastaların birçoğu kendisinden memnun kalmış ve çok olumlu geri bildirimler almış durumdadır.

Adresi:

Çankaya Mahallesi Çankaya Cad. No:4/3 (Atakule Karşısı İş Bankası Üstü), Ankara
Müjde Koyuncu Muayenehanesi

Op. Dr. Hatice Karabay (Kadın Hast. Uzmanı)

Sayın Hatice Karabay’da aynı şekilde Yenimahalle’deki muaynehanesinde hastalarına hizmet vermektedir. Hatice Karabay 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp (ing.)fakültesinden doktorluk diploması almıştır.1995-1999 yıllarında İstanbul Süleymaniye Doğumevinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık eğitimi almıştır. 1999 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı bünyesinde doğumevleri ve devlet hastanelerinde kadın doğum uzmanı olarak görev yapmıştır. 2017 tarihinden itibaren kendi özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Gebelik takibi, doğum, jinekolojik hastalıklar, jinekolojik operasyonlar, endoskopik cerrahi, ürojinekoloji ve cinsel terapi ilgi alanları arasında yer almaktadır.

Adresi:

Anıt İş Merkezi Kent-Koop Mahallesi 1865 Cadde Petunya Apt. Nu: 1/4 Batıkent, Yenimahalle, Ankara

İstanbul

Op. Dr. Nurdan Okuyucuoğlu Leylek (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı)

Nurdan hocanın özel muaynehanesi Koşuyolu, Kadıköy’de bulunuyor. Yrd. Doç. Dr. Nurdan Okuyucuoğlu Leylek özel muayenehanesinde Jinekoloji ve Obstetri, Medikal Estetik Kozmetik Jinekoloji Mezoterapi alanlarında hastalarına hizmet vermektedir.

Adres:

Koşuyolu Mahallesi Lambacı Sokak Süt Apt. B Blok No: 7/17 Koşuyolu, Kadıköy

Op. Dr. Seval Taşdemir (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı)

Kadın doğum uzmanı Seval Taşdemir’in muaynehanesi Beşiktaş’ta. Manisa doğumlu olan Dr. Seval TAŞDEMİR ilk orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. İhtisasını 1994 yılında Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde “Kadın Doğum Uzmanlığında” tamamlayan Dr. TAŞDEMİR, sonrasında GATA’da “Tüp Bebek” bölümünde eğitim almıştır.

1999-2002 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin “Tüp Bebek Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi”inde çalışan Op. Dr. Seval TAŞDEMİR, Eylül 2002 tarihi itibariyle iş hayatına Fertijin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi’nde Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Klinik Direktörü olarak devam etmektedir.

Op. Dr. Seval TAŞDEMİR endokrinoloji ve infertilite alanında yurt içi ve yurt dışında çeşitli seminerlere katılmıştır.

Adres:

Nisbetiye Caddesi Bebek Yokuşu No: 6 Etiler, Beşiktaş, İstanbul
Ferti-Jin Özel Sağlık Hizmetleri

İzmir

Op. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu (Kadın Doğum Uzmanı)

Mustafa hocanın muaynehanesi İzmir merkezde. Opr.Dr. Mustafa Alihanoğlu ,Özel Assos Kadın Sağlığı Ve Dal Merkezi’nde sağlık hizmeti vermektedir. İzmir’in en ünlü kadın doğum doktorlarından biridir.

Adres:

Aliçetinkaya Bulvarı No:17 Kat:1 Efes Apt. Sevinç Pastanesi yanı Turkcell Üstü, İzmir

Op. Dr. Övgü Doğan (Kadın Doğum Uzmanı)

Övgü hocanın muaynehanesi İzmir Konak’ta. Op.Dr. Övgü Doğan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘nden mezun olmuştur.Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlığını tamamlayan Övgü Doğan kendi özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Türkiye’nin 3 büyük şehrinde adından sıkça söz ettiren, hastaları tarafından son derece güzel geri bildirimler yapılan en iyi kadın doğum doktorlarını sizler için derlemeye çalıştık.

Eğer sizlerinde memnun kaldığınız kadın doğum uzmanları varsa lütfen yorum bölümünden belirtiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Vildan Çınar

    Eyl 8, 2019 at 10:06

    Orduda Doktor Mürvet Kırca Bulut ve Op. Doktor Sadi Akşehirli, tavsiye ederim. İkisininde özel muayenehanesi var ve mesleklerinde çok tecrübeli.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top