Haberler

Türkiye’nin En Çok Tıklanan Teknoloji Siteleri

Teknoloji dünyası kendini her geçen gün yenileyen, değiştiren, öğüten ve kendini yeniden yaratan bir yapıya sahip. Hal böyle olunca teknoloji haberlerini ve incelemeleri insanların takip ettikleri mecralar çok büyük önem kazanıyor. Türkiye’de gerçekten sağlam teknoloji siteleri var mı derseniz? Orası biraz soru işareti.

Çünkü Türkiye’de yayın yapan birçok teknoloji haber sitesi içeriklerini yabancı sitelerden birebir translate yani çeviri yaparak üretiyor. Ancak bunca web sitesinin arasında takip edilmeye değer ve insanların beğenisini toplayan web portallarıda mevcut. İşte bu yazımızda Türkçe içerik üreten ve fazlaca insan tarafından ziyaret edilen teknoloji sitelerini mercek altına alıyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Türkiye’nin En İyi Teknoloji Siteleri

1- DonanımHaber.Com

Donanımhaber, Türkiye’nin bilgisayar teknolojisi üzerine kurulan ilk web sitelerinden biridir. Yayın hayatına 1999 senesinde teknoloji haberleri sitesi olarak başladılar. 2001 yılında yayına başlayan Forum bölümü ile Türkiye’de hala en çok tıklanan sitelerden biridir. Sitenin sloganı ise  ‘Sık sık güncellenen haber sitesi’ mesajını içermektedir.

2- ShiftDelete.Net

ShiftDelete.Net, 11 Mayıs 2005 tarihi itibariyle yayın hayatına başlamış, Türkçe yayın yapan bilişim web sitesidir. Bilişim teknolojileri alanındaki güncel haberleri kullanıcılarına sunmaktadır. Yazılım ve donanım incelemeleri yapmakta ve editörlerinin gittikleri etkinlikler ile fotoğraf ve videolarla birlikte köşe yazıları ve makaleler sunmaktadır. Sitenin sahibi ve kurucu Hakkı Alkan’dır.

3- Tamindir.Com

Tam İndir ve Tamindir.com; 2004 yılında Caner Bayraktar tarafından İzmir’de kurulmuş Türkçe teknoloji ve indirme sitesidir. 2006 yılında kurumsallaşıp CNT Bilişim Teknolojisi Tic. Ltd. Şti. bünyesinde geliştirilmesine ve işletilmesine devam edilen site Türkiye’nin en çok ziyaret edilen teknoloji sitelerinden biridir.

4- Technopat.Net

Technopat, Recep Baltaş ve Ali Güngör ikilisinin kurduğu ve yönettiği Teknoloji sitesi. Teknoloji haberlerinden ziyade incelemeler ve hataların çözümlerine yönelik bir teknoloji portalı.

5- WebTekno.Com

Webtekno, 2013 yılında İzmo Bilişim tarafından hayata geçirilmiş bir web sitesidir. Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji ve oyun haberlerini, herkesin anlayacağı bir dil ile kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor. Teknolojik ürünler ve oyunlar hakkında samimi ve yalın bir sunum anlayışı ile video incelemeleri yapar, sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç ediniyor.

6- Chip.Com.tr

Chip dergisi 1978 yılında Almanya’da kurulan bir dergi. Ancak derginin dijital dönüşümleri projesi kapsamında Türkiye’de de chip.com.tr şeklinde yayın hayatına devam etmekte. Chip’in Türkiye sitesinde en çok ziyaret edilen web portallarından biridir.

7- Pcnet.Com.tr

PCnet bilgisayar ve internet dünyasını birlikte yansıtan, son kullanıcılara yönelik aylık bilgisayar ve internet dergisidir. Doğan Burda Dergi Yayıncılık tarafından 1997 yılından beri yayımlanmaktadır. Aynı zamanda derginin web portalı en çok ziyaret edilen web sitelerden biridir.

8- TeknoSeyir

TeknoSeyir 2011 yılında Dark Hardware, PC Labs ve BasÇek internet sitelerinin editörleri tarafından kurulmuş, teknoloji alanında yayın yapan bir internet portalıdır. TeknoSeyir içerikleri, günlük yayınlanan videolardan ve incelemelerden oluşmaktadır.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top