Haberler

Türkiye’de En Çok Beğeniye Sahip Facebook Sayfaları

Bildiğiniz gibi sosyal medya mecraları her geçen gün önemini arttırarak yoluna devam ediyor. Şahısların ve kurumların takipçilerine hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan sosyal medya mecralarında eskiye oranla rekabet seviyesi çok yüksek ve bu alanlara daha fazla yatırım yapılıyor. Spor kulüpleri, ünlüler, siyasetçiler, ticari firmalar imaj yönetimlerini ve marka değerlerinide sosyal medya mecralarından takip ediyorlar.

Türkiye’de insanlar tarafından en çok kullanılan sosyal ağ ise Facebook. Facebook üzerinde bulunan sayfalarda fazladan bir beğeniye sahip olmak için bile kıyasıya bir mücadele var. Bizde bu yazımızda Socialbakers’ın verileri ışığında en çok takip edilen spor kulüplerinden, en çok takip edilen ünlülere ve siyasetçilere uzanan bir rapor paylaşmak istedik. Bu yazıda kullandığımız veriler 2018 Ocak ayı itibariyle paylaşılan verilerdir. Hazırsanız başlayalım.

Türkiye’de En Çok Takipçisi Olan Facebook Sayfaları Genel Liste

Türkiye’de en çok insan tarafından takip edilen Facebook sayfalarının başında futbol kulüpleri geliyor. 2017 yılının verilerine göre Galatasaray biraz kan kaybetti. 13 milyonun üzerinde bir takipçisi mevcut iken 12 milyon seviyelerine tekrar inmiş görünüyor.

Facebook’ta En Çok Takipçisi Olan Ünlüler Listesi

Facebook üzerinde en çok takipçisi olan ünlülerin başında yine bir futbolcu olan Arda Turan geliyor. Barcelona FC’nin oyuncusu olan Arda Turan uzunca bir süredir zirvedeki yerini koruyor. Arda’yı Beren Saat ve Cem Yılmaz takip ediyor.

Facebook’ta en fazla takipçisi olan Spor Kulüpleri

En çok takip edilen spor kulüpleri listesinin başında yine futbol kulüpleri geliyor. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş bu alanda zirveyi kimseye bırakmıyorlar. Özellikle Beşiktaş son dönemde sportif başarılarıyla birlikte Facebook’ta en hızlı büyüyen sayfaların başında geliyor.

Facebook’ta en çok takipçi kitlesine sahip Siyasetçiler

Siyaset alanında ise Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Selahattin Demirtaş en çok takip edilen siyasi liderler olarak görünüyorlar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top