Turkcell Yenilenebilir Enerji Ticareti için Kolları Sıvadı

Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon şirketi olan Turkcell, zaman içerisinde farklı alanlarda yaptığı girişimler ile birlikte herkesin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Zaman içerisinde yerli üretim konusuna eğilen ve bununla birlikte müşteri kitlesini her geçen gün çok daha ciddi bir şekilde yükselten Turkcell, artık enerji ticareti yapmak adına bir girişim içerisinde olduğunu açıkladı.

Turkcell Enerji Ticareti konusunda yapacağı girişim ile alakalı olarak KAP (Kamuoyu Aydınlatma Platformu)’a bir bildirim sunarak yakın bir zaman dilimi içerisinde yeni bir girişim içerisinde olacağını açıkladı. Bu girişim ile birlikte hem kendi enerji kullanımları hem de ülkemiz geneli için fayda sağlayacak ikincil adımları atmak adına somut seçenekler üzerinde duracaklar.

2 Milyon Dolarlık Sermaye ile Girişimler Başlıyor

Turkcell şirketi, KAP’a yaptığı açıklama ile birlikte 2 Milyon Dolar gibi bir sermaye ile birlikte bu enerji atılımına başlayacaklarını ve bunun için büyük ölçekli bir tesis kurma yoluna gidecekler. Bu tesis, zaman içerisinde bilişim sektörü için de öncü tesislerden birisi olarak dikkat çekeceği gibi yenilenebilir enerji konusunda da çok büyük yenilikleri içerisinde barındıracak.

AR-GE çalışmaları konusunda da kullanılacak olan bu merkez ile birlikte diğer telekomünikasyon şirketlerinin aksine doğrudan vatandaş kullanımına yönelik özgün değerler sunulması da gündemde. Yakın bir zaman dilimi içerisinde neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın