Ana sayfa Rehber Turkcell Gizli Numara Kapatma

Turkcell Gizli Numara Kapatma

Türkiye’de gün geçmiyor ki bir sapık daha telefonumuza dadanmasın. Eğer gizli numaralardan gelen çağrıları kabul ediyorsanız gün içerisinde sizi birkaç kez özel numaradan aramaları muhtemel. Turkcell gsm abonesiyseniz ve gizli numaradan gelen çağrılara telefonunuzu kapatmak istiyorsanız işte yapmanız gereken işlemler.

Vodafone ve Turk Telekom gibi gsm operatörlerinde bu işlemler biraz daha uzun sürebiliyor. Turkcell aboneleri için hattını gizli numaralardan gelen çağrılara diğer adıyla aramalara kapatmak son derece kolaydır. Bu işlem için cep telefonunuzun arama numara tuşlama kısmına girip *253# tuşlayıp arama yapmanız yeterli.

Turkcell tarafında özel numaralara kapatmak için yapmanız gerekenler son derece basit. Eğer hattınızı tekrar özel numara aramalarına açmak istiyorsanız #253# numarasını tuşlayıp arama yapmanız yeterli.

Yukarıda anlatılan yöntemle hattınızı gizli aramalara kapattığınızda gizli numaradan arayan kişiler “aradığınız abone gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir, lütfen gizli arama özelliğini kapatıp tekrar deneyiniz” şeklinde bir anons duyacaklardır.

Turkcell’in gizli numara engelleme servisi tamamen ücretsizdir. Ancak yurt dışından veya eski tip telefonlardan yapılan gizli çağrıları engellemeyebilmektedir.

Artık gizli numaradan arayanlar bana ulaşamasın diyorsanız yukarıda bahsedilen yöntem ile özel numara çağrılarının önüne geçebilirsiniz.

Bilinmeyen numaralardan arayanların yanı sıra istenmeyen SMS’lerden de kurtulmanın bir yolu olsa gerçekten güzel olurdu değil mi? Kim bilir belki yakında o da olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here