Ana sayfa Rehber Türk Telekom Rehber Yedekleme

Türk Telekom Rehber Yedekleme

Geçtiğimiz günlerde ülke olarak garip bir olay yaşadık. Yaklaşık olarak 20 milyona yakın abonesi olan bir Gsm şirketi bir gece içerisinde İsmini, cismini, logosunu akla gelen her şeyini değiştiriverdi. Evet Avea olarak bildiğimiz ancak şimdilerde Turk Telekom adıyla hayatına devam eden operatörden bahsediyoruz. Bu değişimin detayına çok fazla girmeden asıl bizi ilgilendiren kısmı olan tarafına bakmak istiyorum ki o da şudur; operatöre ait bütün hizmetler ve uygulamalarda bir anda değişti yada boşa düştü. En basitinden kullanıcıların cep telefonu rehberlerini yedekleyip gerektiğinde geri yükledikleri “Avea Yedek” isim uygulama bile bir anda ortadan kayboldu. Peki şimdi ben eski adıyla Avea yeni adıyla “Türk Telekom” abonesiyim ve rehberimdeki numaraları yedeklemek istiyorum ne yapmalıyım? Hazırsanız başlayalım.

Türk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle internet mecrasında yazar çizer yerleşik düzenin sistemin elemanları bu noktada Türk Telekom Bulut uygulamasını öneriyor ancak bu uygulama henüz stabil bir halde değil, zaten kullanıcı yorumlarından da çok insanın rehberini pert ettikleri ortada o yüzden; benim bu eski Aveaci tayfaya naçizane tavsiyem başka bir uygulama olacak.

Super Backup Uygulaması ile Rehber Yedeklemek

Mevcut Store’lar üzerinden kolayca edinebileceğiniz bu ücretsiz uygulama ile rehberinizi dakikalar içerisinde yedekleyebiliyor aynı zamanda aldığınız yedeği başka bir zaman yine bu uygulama üzerinden kolaylıkla kullanabiliyorsunuz.

1-) Öncelikle buradan uygulamayı cihazınıza kurun.

2-) Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Kişiler seçeneğine giriyoruz.

rehber yedekleme 1

3-) Açılan menüden “Yedekle” diyoruz. Ve burada yedeğimize bir isim vermemizi isteyecek.

rehber yedekleme 2

4-) Bir süre yedeklemenin tamamlanmasını bekliyoruz.

rehber yedekleme 3

5-) Yedeklediğimiz rehberi gerektiğinde Geri Yükle seçeneği ile tek tuşla rehberimize entegre edebiliyoruz.

rehber yedekleme 4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here