TTNet Zyxel VMG3312-B10B Modem Wifi Şifresi Değiştirme

TTNet’in modem wifi şifrelerini değiştirmek her zaman zor olmuştur. Eski zamanlarda Ttnet’den yeni internet bağlatan kullanıcılara modem olarak Airties modem veriliyordu. Ancak son birkaç senedir yeni bir abonelik aldığınızda yanınında verilen internet modemi Zyxel marka oluyor. Zyxel marka modemler son derece başarılı ancak sistem arayüzleri diğer markalara oranla daha karmaşık. Tabi bu karmaşık arayüzler son kullanıcılarıda bir hayli sıkıyor. Peki diyelimki elimizde bir Zyxel modem var ve evimizde kullandığımız internetin wifi kablosuz şifresini değiştimek istiyoruz. İşte yapmamız gerekenler.

Zyxel VMG3312-B10B Wifi Şifresi Değiştirme

Öncelikle her modemin bir fiziksel adresi vardır. Genellikle bu zyxel modemlerde adresler 192.168.1.1 şeklinde oluyor. Modemimizin fiziksel adresini öğrendikten fiziksel adresimizi bir tarayıcının adres satırına yazıp enter diyoruz.

Ardından karşımıza gelen login ekranında kullanıcı adı ve parolamızı girip arayüze giriş yapmış oluyoruz.

Karşımıza gelen ekrandan Ağ Ayarı > Kablosuz adımlarını takip ediyoruz. Açılan ekranın en altına gidiyoruz. “Otomatik olarak şifre oluştur” sekmesi işaretli ise o işareti kaldırıyoruz. Bir alt kısımdan istediğimiz wifi şifresini yazıyoruz. Ve sağ alt tarafta bulunan “Uygula” butonuna tıklıyoruz.

Bu sayede internet şifrenizi kolaylıkla değiştirmiş oldunuz. Eğer sonuç elde edemediyseniz altta bulunan videodan detaylı anlatımı izleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın