Toshiba Satellite Laptop Recovery Rehberi

Bildiğiniz gibi bilgisayarlar hayatımıza girdi gireli bu format konusu hepimiz için bir sıkıntı bir problem oldu. Eski zamanlarda mahallede format atmasını bilen arkadaşlarımız vasıtasıyla yaptığımız bu işlem gün geçtikçe daha kolay bir hal aldı. Bilgisayar üreticileri kullanıcılarını bu dertten kurtarmak için halk arasında “recovery tuşu” diye anılan butonu icat ederek bilgisayarınızı saniyeler içerisinde temiz bir sistem haline getirebilmemizi sağladılar. Ancak tablo bu kadarda toz pembe değil. Çünkü her marka ve modelin recovery tuşu farklı bir yerde ve konfigürasyonları tamamen farklı. Bizde bu yazımızda Toshiba Satellite L750 L755 ürünleri için recovery özelliği nasıl kullanılır buna bakacağız. Hazırsanız başlayalım.

Toshiba Satellite L750 L755 Recovery Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikle dikkat etmeniz gereken iki konu var; bu işlemler sonunda bilgisayarınızda bulunan bütün verileriniz kaybolacağından yedek almanız gerekli ve işlemler uzun sürdüğünden cihazınızın güç kablosu takılı olmalı.

1- İlk önce cihazımızı yeniden ekranın geldiği ilk andan itibaren F8 tuşuna basılı tutuyoruz ve bir süre sonra karşımıza aşağıda bulunan ekran geliyor. Gelen ekrandan “Bilgisayarınızı Onarın” seçeneğini seçerek enter’a basıp devam ediyoruz.

1

2- Bir süre bekledikten sonra karşımıza aşağıda bulunan ekran geliyor. Bu ekrandan “Toshiba Recovery Wizard” yazısına tıklıyoruz.

2

3- Bu gelen ekranda ise yazımıza başlarken yaptığımız uyarılar yapılıyor “evet” diyerek işlemlerimize devam ediyoruz.

3

4- Karşımıza gelen iki seçenek içinden bilgisayarımızı fabrika ayarlarına geri döndürmek istediğimizden üstte bulunan seçenekten “üreteci varsayılanı” seçeneğini seçerek “ileri” diyerek devam ediyoruz.

4

5- Bu ekranda sistem bize bir takım kurtarma seçenekleri sunuyor biz “Paketten yeni çıktığı duruma kurtar” seçeneğini işaretleyerek devam ediyoruz.

5

6- Karşımıza gelen ekranda yine verilerinizin kaybolacağına dair bir uyarı veriyor biz direk “ileri” diyoruz.

6

7- Sona doğru yaklaşırken bölümlemenin başladığıyla ilgili bir uyarı geliyor, aynen devam ediyoruz.

7

8- Ve final. Kurtarma işlemi başladı, bu işlem yaklaşık 30-45 dk. Sürebilir bu süre zarfında cihazınıza hiçbir şekilde dokunmayınız.

8

Hepsi bu kadar.

“Görsel Kaynağı: sorbilene.com”

Bir cevap yazın