uTorrent Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

uTorrent Nasıl Kullanılır?  sadece hepimizin kullandığı basit bir indirme programı değildir. Öncelikle buradan başlamak gerekiyor. Herkes tarafından tam anlamıyla özümsenmesi ve mantığının kavranması açısından bu yazımızda torrenti detaylıca ele alıyoruz. Şimdi başlayalım…

UTorrent, eşten eşe veri aktarma işlemi yapan yazılımın adıdır. Biraz açacak olursa internette herhangi bir program indirmek istediğiniz de program dosyası tek bir sunucu tarafından size gönderilir. Torrent de ise birden fazla kullanıcı tarafından paylaşılan veri zincirinden sizin indirmek için torrentinize eklediğiniz nesneye ait dosyalar toparlanarak indirme tamamlanır.

Torrent konusunda uzmanlaşmak isteyen bu kadarı bana yetmedi diyenleriniz içinse;  Torrent kurulumu, dosya tedarik etme, seed gibi bir çok terim ve mantığını anlattığım detaylı bir anlatım için

Öncelikle Utorrent sitesine girip Ücretsiz olanı indiriyoruz.Ücretli olanın hız yada özellik olarak bir farkı yoktur. Binevi Bağış gibi Düşünün..

Screenshot_5Daha Sonra Torrent dosyalarına ulaşabileceğimiz Kaynak siteye gidiyoruz.. Google Kickass Torrents yazın Direk link versemde devamlı isim değiştirildiğinden geçersiz kalıyor.

Screenshot_4Örnek Olarak ” Avatar” yazıyoruz.Ve arama sonucunda çıkan değerleri gözden geçiriyoruz. ;

Screenshot_1Gözden geçirdiğimiz nesnelerden işimize geleni seçiyoruz Akabinde anlatılan eylemleri yapıyoruz. ;

Screenshot_2

Mıknatıs İşaretine tıkladıktan sonra Gelen uyarı paneline gerekli tercihleri yaparak seçimimizi tamamlamış bulunuyoruz

Screenshot_3

uTorrent Nasıl Kullanılır? sorusunun cevabını verdiğimi düşünüyorum . Anlatacaklarım bu kadar.Kolay net ve Basit Yinede merak edeceğiniz olursa sorularını bekliyoruz.

Bir cevap yazın