Android

Toplanan Galaxy Note 7’lere Ne Olacak?

Toplanan Galaxy Note 7’lere Ne Olacak? Teknoloji devi Samsung geçtiğimiz aylarda tüm Galaxy Note 7’leri toplama kararı almıştı. Bunun nedeni ise kullanıcılardan artarak gelen şikayetler. Galaxy Note 7 kullanıcılarından biri bataryasının patladığını söyleyerek şikayette bulunuyor. Yapılan inceleme sonucu farklı bir şarj cihazı kullandığı gerekçesiyle hata kullanıcıda bulunuyor. Ancak buna benzer bir kaç şikayet daha alan Samsung konuyu detaylıca ele alıyor ve cihazların bataryasında bir sorun olduğu anlaşılıyor. Bunun üzerine firma tüm dünyada Galaxy Note 7 cihazları toplatma kararı alıyor. Ancak Türkiye’de bulunan cihazlarda henüz bir sorun çıkmadı. Yine de önlem olarak Türkiye’de de toplanma kararı uygulanıyor.

İade ya da Değişim İçin Ne Yapılmalı?

Samsung cihazları toplatma kararı alırken kullanıcıları da mağdur etmiyor. Kullanıcılara paralarını geri alma imkânı sunuyor. Ancak Samsung seven kullanıcılar için başka bir ürün ile değiştirme yoluna da gidiyor. Bunun için kullanıcıların cihazı aldıkları yere gitmeleri yeterli.

Sorunlu Cihazlara Ne Olacak?

Dünyaca ünlü bir marka olan Samsung pek çok ülkenin pazarına girmiş durumda. Teknolojik cihazlardaki kalitesiyle kısa zamanda adını duyuran firma Galaxy Note 7 cihazlarda sorun yaşamasıyla birlikte milyonlarca cihazı geri topladı. Kaybını en aza indirmek için pek çok firmanın yaptığı gibi cihaz parçalarını geri dönüştürecek. Bu işlem için özel geri dönüşüm tesisleri mevcut.

Cihazlar bu tesislere getirilerek teknolojik aletler yardımıyla dikkatlice parçalarına ayrılacak ve aynı tür bileşiğe sahip malzemeler bir araya getirilerek geri dönüştürülecek. Ancak işin zor kısmı bataryayı telefondan ayırmakta. Bütün yeni telefonlarda olduğu gibi Samsung firması da bataryayı telefona yapıştırmış durumda. Bu işlem sırasında başka bir soruna yol açmamak için daha fazla dikkatli olunması gerekiyor. Geri dönüşüm işlemi başarıyla gerçekleştirildikten sonra 15 kilo paladyum, 16 bin kilo bakır, 34 kilo altın ve 350 kilo gümüş elde edilmesi bekleniyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top