Toplama Mı Hazır Pc Mi ?

Merhaba arkadaşlar bu yazıya ulaştıysanız muhtemelen sizde yeni pc alma arifesindesiniz ve aklınıza ” Toplama Mı Hazır Pc Mi ?” sorusu gelmekteydi.. Bende sizlere bununla ilgili bir kısım bilgilendirme yapacağım.

Hazır pc, eskiden pc den pek anlamayan standart Türk halkının evinde bilgisayar var demek için aldıkları cihazlardır. Eskiden birçok firma vardı ve sayısı iyice azaldı.. (Datron,Crea,Compac… aidata ) Bu firmaların azalma sebebi rekabetçi piyasanın olması vede kaliteli olanların ayakta kalması.. Birde gelişen teknoloji ile birlikte Dizüstü bilgisayarların artık lüks olmaktan çıkması ve zorunluluk halini almasıdır. Tabi ki eski nesil kullanıcıların bildikleri birşey var ”Oyun oynamak” istiyorsanız dizüstü bilgisayar yerine Toplama bilgisayarın daha etkin oluşu…

pc

Hazır pc’ ler genelde Standart PC denilen genelde özellikleri vede düşük kalitedeki ekran kartlarından ötürü çok yüksek kalitedeki görüntülerde birtakım aksaklıklar yaratabiliyor.. Tabiki bu durum üreticinin umrunda olmuyor.. Üreticinin amacı Standart kullanıcıya hitap ediyor… Hazır Pc ler genelde standart laboratuar derslerinde veri girişleri yada Office ve Windows öğrenimi temel birkaç yazılımı öğrenmek adına üretilmiş veyahut evde Sinema oynatıcı olarak kullanılmak üzere üretilmişlerdir… Şahsıma sorarsanız birkaç makale yazısı vede eski nesil oyunları oynadığımdan çok fazla grafiğe önem vermediğimden hazır pc aldım (HP Pavillion) ..Umarım memnun kalırım.

Sonuç olarak belirtmek gerekirse Kesinlikle TOPLAMA pc almanız gerekir. İstediğiniz özellikleri iyi malzemeler ile birleştirdiğinizde kusursuz bir kullanıcı deneyimi oluşturabilirsiniz.. Bunun için diğer yazılarımızda bulunan Aylık sistem tavsiyelerimize uymanız yeterlidir.

Bir cevap yazın