Ana Sayfa İncelemeler Ürün İncelemeleri Tomtom Go Serisi

Tomtom Go Serisi

Paylaş

TomTom-GO-600-box-700x539Merhaba arkadaşlar malum yaz geldi ve bir yerlere gitmek isteyenlerin yol arkadaşı aynı zamanda klavuzu olarak görev yapacak olana Navigasyon cihazı arayışına girenler için bir inceleme yapmak istedim.

Tom Tom firmasını bilmeyenimiz elbette vardır..Ben kısaca bahsedeyim ;

Bu firma bu işin duayenidir.Birçok araba firmaları Başta Renault- Mazda olmak üzere onun navigasyon yazılım çözümünü

kullanmaktadır.Güncel haritaları ve çeşitli yazılımsal geliştirmeleri ile avrupanın en çok tercih edileni konumuna gelmektedir.

Tom tom go  serisi Tom Tom Via serisini  yenilenmiş sonraki versiyonu olarak geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkmıştır. Renkli ve yüksek çözünürlüklü arayüzü ,Kavisli dış görüntüsü şeklinde şık bir görüntüye sahiptir.Aynı şekilde kendi haritalarını ve teknolojilerini kullanmaya devam etmektedir.Bir öncekiler serilerinden farkı ekranın Basmatik( Rezistif) karakterden  Dokunmatik düzeye geçmiştir.Kaliteli grafik ve arayüzler ile daha akıcı hale gelmiştir.

Gün geçtikçe bu sektörde en iyileri arasındaki konumuna yükselmiştir.

TomTom  Firma Tarihçesitomtom_logo

1991 yılında kurulan TomTom, özellikle araç navigasyonu konusunda uzmanlaşarak sayısal harita ve yön bulma hizmetleri sunan öncü bir firma. Hollandalı şirket, araç içi kullanıma özel PND cihazları yanısıra, mobil telefonlarda kullanılmak üzere gps yazılımları da hazırlıyor. 2008 yılında TeleAtlas şirketini bünyesine katarak daha da büyüyen TomTom, böylece sayısal harita konusunda da uzmanlık kazanarak navigasyon sektöründe önemli bir avantaj elde etti.
Ürünleri 30 ülkede tüketiciyle buluşan ve 1.7 milyar euro ciro ile global kişisel navigasyon cihazı pazarının liderleri arasında bulunan TomTom’un merkezi Amsterdam‘da. Ayrıca Avrupa, Asya, Kuzey Amerika ve Avustralya’da 11 yerde ofisi var. Yeni pazarlara açılma stratejisi çerçevesinde, 2008 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlayan ve Türkiye’de kendi yapılanmasını kuran TomTom’un navigasyon cihazları, en son teknolojilere sahip olmaları, mükemmel kalitesi ve taşınabilirlik gibi özellikleriyle öne çıkıyor.
Navigasyon cihazları pazarında Avrupa’da %50, ABD’de %25 paya sahip olan TomTom ürünleri, Türkiye’de tamamen Türkçe içerikle Türkiye’ye özgü karayolları ve trafik koşullarına uyumlu olarak tüketiciye ulaşıyor. Türkiye pazarına TomTom ONE Türkiye, TomTom XL Türkiye, TomTom XL Avrupa (Türkiye ve 34 Avrupa ülkesini içerir) ve en son sürümü TomTom GO 720 Avrupa kişisel navigasyon cihazlarıyla giren TomTom, 2010’da ise iki yeni ürün daha piyasaya sürüyor. Bunlarda ilki TomTom Start, ilk defa bir gps cihazı kullanmak isteyen kullanıcıları hedefliyor. Diğeri TomTom 750 ise, Gelişmiş Şerit Kılavuzu ve Ekonomik Rota özelliklerini sürücülerin kullanımına sunuyor.Şu an ki günümüzde ise Tomtom Via Serileri ile Türk piyasasında yer edinmiş buluuyor..
TomTom aynı zamanda Map Share teknolojisi ile kullanıcılarına kendi cihazları üzerinde harita bilgilerini güncelleme ve diğer kullanıcılar tarafından yapılan güncellemelerden yararlanma imkanı da sağlayarak, kullanıcılara sadece bir gps cihazı değil tam anlamıyla bir navigasyon çözümü sunmayı hedefliyor.
TomTom Türkiye : www.tomtom.com.tr

1TOMTOM GO 600 

TRAFFIC NAVIGASYON CIHAZI

Ömürboyu Ücretsiz TomTom Traffic Servisi
Cihazınızdaki ömür boyu ücretsiz TomTom Traffic ile sürüş yapın. Ayrıntılı bilgi.

Akıllı Telefon Bağlantılı
Bluetooth bağlantılı akıllı telefonunuzla TomTom Traffic servisi alın. Akıllı telefonunuzun uyumlu olması ve bir veri planına sahip olması gerekir. Ek ücretler uygulanabilir, daha fazla bilgi için tomtom.com/connect adresini inceleyin.

Ömürboyu Ücretsiz Harita Güncellemeleri
Daima en güncel haritayla aracınızı sürün. Ürününüzün ömrü boyunca her yıl en az dört eksiksiz harita güncellemesini cihazınıza indirebilirsiniz.

Gelişmiş Şerit Kılavuzu
Ana kavşak noktalarında hangi sürüş şeridinden gitmeniz gerektiğini görün. Geçilmesi gereken doğru sürüş şeridini gösteren gerçekçi 3B resimler ile dönüşlerinizi kaçırmayın.

Hızlı Arama
Sezgisel arama sonuçlarıyla hedefinizi daha hızlı bulun. Hızlı Arama, yazmaya başladığınız anda hedefinizi bulmaya başlar.

6 inç (15 cm) dokunmatik ekran
Büyük ekranda güvenli ve kolay navigasyon. Sıradaki talimatı gelmiş geçmiş en büyük ve en net ekranımızda daha iyi görüntüleyin. Yüksek çözünürlüklü, geniş 15 cm (6 inç) ekrandaki daha büyük menü ve düğmeler sayesinde dokunarak giriş yapmak daha kolaydır.

Tam İnteraktif Ekran
Parmaklarınızı birbirinden uzaklaştırın, yakınlaştırın ve kaydırın.

Dokun ve Git
Haritaya dokunun ve yola koyulun. Dokun ve Git özelliğini kullanarak hedefiniz için anında rota alabilirsiniz.

3 aylık TomTom Hız Kameraları
Hız kameralarına dair uyarılar alın. Hız cezalarının önüne geçerek tasarruf yapın doğru ve tam zamanında sağlanan hız uyarıları ile kontrolü sağlayın.

3B Haritalar
Çarpıcı 3B özelliğinde bina ve yer işaretlerini görün. 3B Haritalar sayesinde asla kaybolmayacaksınız.

Speak & Go
Cihazınızı sesiniz ile kontrol edin.

Harita Paylaşım Değişiklikleri
Harita Paylaşım topluluğundan doğrulanan harita değişikliklerini paylaşın ve indirin.

İlgi Çekici Noktalar
Etrafınızdaki İlgi Çekici Noktaları (ya da POI) görün. Benzin istasyonlarından otellere kadar milyonlarca İÇN cihazınızla birlikte önceden yüklenmiş olarak gelir.

Yerlerim
Haritada sık kullanılan konumlarınızı görün. Sıkça kullandığınız konumları her gün kolay bir şekilde bulun ve bu konumlara gidin.

Rota Çubuğu
Bir bakışta gerekli trafik ve seyahat bilgileri. Rota Çubuğu ilerideki yol hakkında size doğru trafik ve hız kamerası bilgileri verir.

alternatif Rota Planlayıcı
Seyahatinizi planlarken en fazla üç rota seçeneğine göz atın.

untitled

Harita Kapsamı:

* Ayrıntılı Kapsam
Andora, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Cebelitarık, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya ( Kanarya Adaları dahil olmak üzere), İsveç, İsviçre, Vatikan, Birleşik Krallık ( Manş Adaları da dahil olmak üzere)

* Kısmi Kapsam
Bulgaristan, Letonya, Karadağ, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Türkiye

* Bağlantı Yolları
Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Makedonya, Moldova, Ukrayna

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ekran Boyutu 6″ (15cm)
Harita Bilgisi Türkiye/Avrupa 45 Ülke
Trafik Bilgisi Türkiye/Avrupa 45 Ülke12
Harita Güncelleme Ömür Boyu Ücretsiz
Bağlantı  Akıllı Telefon Bağlantılı
Harita Görüntüsü 3D
Dokun git Var
Speak&Go Var
Gelişmiş Şerit Kılavuzu Var
Ekran teknolojisi Kapasitif ekran &
çekme, kaydırma, sıkıştırma
İşlemci Hızı 1 Ghz
Bluetooth Var
Sesli sokak adları Var
Dahili Hafıza 8 GB
Arttırılabilir Hafıza
(İlave haritalar için )
Micro SD
Batarya Süresi 2 saat
Tomtom MapShare Var
Hafıza Micro USB
Ünite Ağrlığı 292 g
Kutu İçeriği Tıkla git bağlantısı
Araç içi şarj ve usb kablo
Belgeler
Hızlı başlangıç kılavuzu
Ekstra Özellikler İlgi Çekici Noktalar
  Sık kullanılan hedefler
  Hızlı arama

Bu da Kutu Açılış Ve kullanım Videosu

Özet olarak Tomtom Go Serisi yenilenen arayüzü ve kaliteli içeriği ile hızlı işlemcisi ile alınabilir cihazdır.Cihazı aldıktan sonra içinden çıkan usb cihazı ve kabloyu kullanmanızda fayda görüyorum.Cihazın eğer ki uzun yolculuklarda kullanılacaksa kritik zamanda pili bitmemesi açısından fişe takılı kalmasında fayda var..Zira yolda birden şarjı bitebilir sizi yarıyolda bırakabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here