Tempered Cam Nedir Niçin Kullanılır ?

Merhaba arkadaşlar Çin’de üretimi çoktandır olan fakat diğer ekran koruyucu filmlerine göre daha pahalı olduğundan Türkiye deki piyasalarda yeni yeni yüzünü gösteren 0.2 mm kalınlığındaki en ince temperli ekran koruyu cam’ın  özeliklerini, avantajlarını, dezavantajlarını ve satın alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklamaya çalışacağım.

Çağımızın yeni teknolojilerinden bir tanesi Ekran koruyucu filmlerden sonra  çıkan tempered camdır. Tempered camlar farklı üretim teknolojilere göre üretilmiş Dayanıklılığı üst düzeyde olan bir cam Türüdür.Kırılmaz diye satılan camlar aslında hepsinin kırılabilir olduğunu belirtmek gerekiyor.. Tabiki kırılırken çevreye parçacıklarını salmıyor.. Bunun nedeni üstünde ince saydam bir plastik tabakanın olmasındandır.Telefon darbe aldığında ilk olarak cam tabaka (Tempered Glass) darbeyi Absorbe edeceğinden cihazın kendi ekran camı kurtulmuş olacaktır.

GjfXU

Bu ürünün en önemli dikkat çeken özelliği 0.2 mm (Değişkenlik gösterebiliyor)  olan gerçek bir camdan üretilmiş olması telefona uygulandığında ekrandaki varlığını kullanıcıya fazla hissettirmeyerek ve yanında yüksek görüntü kalitesi sunması kullanıcılar için büyük bir avantaj. Bu ekran koruyucunun çok ince olması dışardan bakıldığında telefonun ekranında ek olarak bir koruyucunun mevcut olduğu görünümünü çok fazla dışarıya yansıtmayarak ince cam görünümü ilen telefonunuza estetik katması da güzel bir özellik. bu ürün aynı zamanda çizilmelere karşıda oldukça dayanıklı. Cam uygulandığında dokunmatik ekrana herhangi bir engel teşkil etmeyen bir yapıda olduğundan vede Uygulaması çok kolay olduğundan Tr vatandaşları ve telefoncuların en çok tercih ettiği ve para kazandığı ürün haline geldi Malum telefonlar artık taksitle satılmıyor ; Herkes elindekine daha çok sahip çıkıyor..Bir ekran kırıldığında fiyatı ; 250-600 lira arasında değişiyor vede orjinali gibi asla olmuyor..

Marka tercihi olarak hepsi aşağı yukarı aynı premium markalar  da her modele yapmayı tercih etmiyorlar…

Nasıl Uygulanır ; Sizlere telefonculara gitmeden daha Uygun Fiyata nasıl uygulanabileceğinizi göstereceğim ;

Ön kısım İçin ;

 1. Önce paketin açıyoruz
 2. Paketin içinden çıkan Islak Mendil +Kuru Mendil] ile iyi bir şekilde (Toz gelmeyecek şekilde) Temizliyoruz.
 3. Ardından camın yapıştırılacak kısmındaki koruyucu Sticker i çıkarıyoruz.
 4. Daha sonra temiz olduğuna emin olduğumuz Tempered Camı KAMERA – SENSÖR kısmını tam olarak oturtulacak şekilde Üst kısımdan başlayarak yavaşçça bırakıyoruz.
 5. Hava kabarcıkları oluşmuştur KORKMAYIN! eğer ki toz falan kaçmadıysa ;

Kaçtıysa yanında verilen sticker ile o tozu yavaşça kaldırıp alıyoruz. Ardından tekrar 4. Maddeye dönüyoruz.

   6.  Hava kabarcıklarını bulunduğu en yakın Çıkış noktasında doğru kredi kartı fiber bez yardımıyla dışarı atıyoruz.

Arka Kısım için ;

 1. Önce paketin açıyoruz
 2. Paketin içinden çıkan Islak Mendil +Kuru Mendil] ile iyi bir şekilde (Toz gelmeyecek şekilde) Temizliyoruz. (Alkollü sonra kuru olanla..)
 3. Daha sonra temiz olduğuna emin olduğumuz Tempered Camı KAMERA +Flash kısmını tam olarak oturtulacak şekilde Üst kısımdan başlayarak yavaşçça bırakıyoruz.
 4. Hava kabarcıkları oluşmuştur KORKMAYIN! eğer ki toz falan kaçmadıysa
 5. Kaçtıysa yanında verilen sticker ile o tozu yavaşça kaldırıp alıyoruz. Ardından tekrar 4. Maddeye dönüyoruz.
 6. Hava kabarcıklarını bulunduğu en yakın Çıkış noktasında doğru kredi kartı fiber bez yardımıyla dışarı atıyoruz.

Biraz zor olduysa Video Anlatımı için Buyrun ;

Bir cevap yazın