Ana sayfa Android Telefonun Sahte Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Telefonun Sahte Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Leading Brands Of Smart Phones...A collection of smartphones, from left, a Samsung Galaxy S, an Apple Inc. iPhone 4, a Sony Ericsson Xperia X10, a Blackberry 9700, and an HTC Desire, are arranged for a photograph in London, U.K., on Wednesday, July 7, 2010. Global smartphone sales will rise 36 percent to 247 million in 2010, ISuppli Corp. said in April. Photographer: Chris Ratcliffe/Bloomberg

Bildiğiniz gibi akıllı telefon piyasası her geçen gün artan çeşitliliğiyle insanların akıllarını karıştırmaya devam ediyor. Bazı kafası karışık vatandaşlarımız ise cep telefonu alırken salatalık almaktan tutunda İphone görünümlü içerisinde Android işletim sistemi olan sahte telefonlara ciddi paralar ödeyerek kandırılabiliyorlar. İşte böyle durumlarda acaba telefonum replika (sahte) olabilir mi şüphesine düştüğünüzde bu soruyu giderecek bir şeylere ihtiyaç duyarsınız. Hazırsanız başlayalım.

Sahte Telefon Nasıl Anlaşılır?

Bu iş için yapmanız gereken tek şey “AnTuTu Officer” isimli uygulamayı kullanmak. Bu yazılım sayesinde telefonunuzun kimliğini kontrol ederek orijinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Peki nasıl?

1-) Öncelikle buradan Antutu Officer uygulamasını indirerek cep telefonumuza kuruyoruz.
2-) Ardından bir bilgisayar kullanarak internet tarayıcısı üzerinden “y.antutu.com” adresine giriyoruz.
3-) Son olarak sitede oluşan QR kodunu uygulama yardımıyla okutuyoruz.

Bu işlemlerin ardından eğer ekranda yeşil renkte “The device has passed!” uyarısı çıkarsa telefonunuz gerçekten orijinaldir.
Ancak kırmızı renkte “The device has not passed!” şeklinde uyarı görüyorsanız telefonunuz gerçekten sahtedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here