Ana sayfa Rehber Telefonda Arama Sonlandırıldı Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefonda Arama Sonlandırıldı Sorunu Nasıl Çözülür?

Arama sonlandırıldı hatası mutlaka başınıza gelmiştir. Telefonunuzu çıkarıp rehberden aramak istediğiniz kişiyi bulup ara dersiniz ve birkaç saniye içerisinde telefon “arama sonlandırıldı” diyerek ana ekrana geri döner. Tekrar ararsınız tekrar aynı sorunu yaşarsınız. Çoğunlukla birkaç dakika beklediğinizde her şey normale dönmektedir.

İyi ama arama sonlandırıldı hatasının tam olarak sebebi nedir, arama sonlandırıldı demek ne demek oluyor? İnsanlar tarafından bu hata her gün alınıyor ve herkes bu hatanın sebebini merak ediyor.

Arama Sonlandırıldı hatası Vodafone, Türk Telekom, Turkcell

Aslına bakarsanız bu sorunun tek bir sebebi yok. Yani birini aradığınızda arama sonlandırıldı uyarısını alıyorsanız buna sebep olan birden fazla sebep olabiliyor. İşte belli başlı sebepler;

  • Aradığınız kişinin telefonu çekmiyor yada kapsama alanı dışında,
  • Siz birisini aradığınız anda sizide birisi arıyor,
  • Karşı taraf sizi bir uygulama yardımıyla engelledi yada kara listeye aldı,
  • Aradığınız kişi gelen çağrıları farklı bir numaraya yönlendirdi,
  • Görüşme yapmak için kontör bakiyeniz yok yada faturalı hat sınır fiyatına ulaştı,
  • Telefon şebekesinde  bir sorun var, bağlı olduğunuz baz istasyonu engelleme yapıyor,
  • Sim kartınızda teknik bir problem meydana gelmiş olabilir,
  • En son ihtimal olarak karşı tarafın cep telefonunda yada sizin cep telefonunuzda çağrılarla ilgili teknik bir problem var.

Gördüğünüz gibi arama sonlandırma hatasının(cep telefonum arama yapmıyor) bir çok sebebi var. Eğer yukarıdaki sebeplerden biri sizin için geçerli değilse Gsm operatörünün müşteri hizmetlerini arayarak çağrı kaydı bırakabilirsiniz.

Android’de arama sonlandırıldı hatası nasıl çözülür?

Yüzde yüz olmamakla birlikte Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında yaşanan arama sonlandırıldı hatası için bir çözüm önerilmiş.

Buna göre telefonumuzdan Ayarlar > Arama Ayarları > Diğer Ayarlar dediğinizde telefon ekranında kısa süreli bir bekleme başlıyor. Birkaç saniye içerisinde bu işlem sonra erdiğinde bazı Samsung Android telefonlarda arama sonlandırıldı hatasının çözüldüğü rapor edilmiş. Bu sayede telefon çalmadan kapanıyor şikayetlerinin önüne geçilmiş.

Araştırmalara göre arama sonlandırıldı hatası en çok Vodafone gsm operatöründe meydana geliyor. Bu sebeple eğer sorununuza çözüm bulamıyorsanız cep telefonu operatörünüze başvurmanız yerinde olacaktır. Bu yüzden mevcut gsm operatörlerimizin müşteri hizmetleri telefon numaralarını buraya eklemiş olalım.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası:

0 (542) 542 00 00

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası:

0532 532 00 00

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası:
444 1 444

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here