Telefonda Arama Sonlandırıldı Sorunu Nasıl Çözülür?

Arama sonlandırıldı hatası mutlaka başınıza gelmiştir. Telefonunuzu çıkarıp rehberden aramak istediğiniz kişiyi bulu ara dersiniz ve birkaç saniye içerisinde telefon “arama sonlandırıldı” diyerek ana ekrana geri döner. Tekrar ararsınız tekrar aynı sorunu yaşarsınız. Çoğunlukla birkaç dakika beklediğinizde her şey normale dönmektedir.

İyi ama arama sonlandırıldı hatasının tam olarak sebebi nedir? İnsanlar tarafından bu hata her gün alınıyor ve herkes bu hatanın sebebini merak ediyor.

Arama Sonlandırıldı hatası Vodafone, Türk Telekom, Turkcell

Aslına bakarsanız bu sorunun tek bir sebebi yok. Yani birini aradığınızda arama sonlandırıldı uyarısını alıyorsanız buna sebep olan birden fazla sebep olabiliyor. İşte belli başlı sebepler;

  • Aradığınız kişinin telefonu çekmiyor yada kapsama alanı dışında,
  • Siz birisini aradığınız anda sizide birisi arıyor,
  • Karşı taraf sizi bir uygulama yardımıyla engelledi yada kara listeye aldı,
  • Aradığınız kişi gelen çağrıları farklı bir numaraya yönlendirdi,
  • Görüşme yapmak için kontör bakiyeniz yok yada faturalı hat sınır fiyatına ulaştı,
  • Telefon şebekesinde  bir sorun var, bağlı olduğunuz baz istasyonu engelleme yapıyor,
  • Sim kartınızda teknik bir problem meydana gelmiş olabilir,
  • En son ihtimal olarak karşı tarafın cep telefonunda yada sizin cep telefonunuzda çağrılarla ilgili teknik bir problem var.

Gördüğünüz gibi arama sonlandırma hatasının(cep telefonum arama yapmıyor) bir çok sebebi var. Eğer yukarıdaki sebeplerden biri sizin için geçerli değilse Gsm operatörünün müşteri hizmetlerini arayarak çağrı kaydı bırakabilirsiniz.

Araştırmalara göre arama sonlandırıldı hatası en çok Vodafone gsm operatöründe meydana geliyor. Bu sebeple eğer sorununuza çözüm bulamıyorsanız cep telefonu operatörünüze başvurmanız yerinde olacaktır. Bu yüzden mevcut gsm operatörlerimizin müşteri hizmetleri telefon numaralarını buraya eklemiş olalım.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası:

0 (542) 542 00 00

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası:

0532 532 00 00

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası:
444 1 444
Bir cevap yazın