Rehber

Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür?

Her cihazın şebeke sorunu yaşamasının sebebi farklıdır. Telefonlardaki şebeke sorunlarının çoğu IMEI kodunun ülkede doğrulama problemi yaşamasından kaynaklanır. Telefonunuzun kullanımda olan ülke kodunu öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre de şebeke sorunları oluşabilir. Örneğin muhit olarak baz istasyonlarına uzak bir konumda iseniz ve bulunduğunuz yer bodrum gibi bir yer ise şebeke sorunları yaşanabilir. Telefon şebeke şirketleri mevsim değiştikçe şikayetlerde artış olduğunu bildiriyor. Şebekelerin çekim gücünü evinizin yakınındaki bir ağaç bile etkiliyor.

Telefon Şebeke Sorunları

Telefonunuzun yazılımı kullandığınız şebekeye uygun olmalıdır. Kullanılan sahte yazılımlar şebeke sorunlarına yol açıyor.

Kullandığınız cihazın sim giriş yerleri hasar almış olabilir. Telefon çeşitli fiziksel darbeler sonucunda ekrana veya telefonun içine zarar alıyor. Eğer telefonunuzu yakın bir zamanda düşürdüyseniz, sim yuvalarına problem yaratmış olabilirsiniz. Bu tür sorunlardan en yakın telefoncuya başvurup sıkıntıyı bildirmeniz gerekir. Telefoncular genelde yüksek fiyat ile işi yapmak isterler. Her zaman pazarlıkçı olun çünkü telefoncular fazlasıyla karlarını çıkartan taraflardır.

Bu Tür Şebeke Sorunları Neden Oluşur?

Cihazınızda yaşadığınız şebeke sorunları, telefona indirdiğiniz ve zararlı yazılım içeren herhangi bir uygulama yüzünden bile olabilir. Cihaza yüklenen böyle uygulamalar telefonun kullanımında büyük rol oynayan etkileşimlere zarar vermek için tasarlanmıştır. Cihazınızda şebeke sorunlarına yol açtığı gibi cihaz üzerinden yaptığınız hareketler bile izleniyor olabilir. Özel bilgi ile giriş yaptığınız sosyal medya hesaplarındaki mesajlara kadar okunma ihtimali vardır. Telefonunuza öncelikle güvenli bir virüs programı yüklemeli ve gelen her türlü zararlı yazılımlardan korunursunuz. Yeni neslin en önemli aleti olan telefonlar bazen çok hassas olabiliyor. Yapılan herhangi yanlış hareketler yüzünden, banka hesaplarındaki paralarından olan mağdur insanların sayısı arttı. Bu yüzden indireceğiniz uygulamanın kaynağını ve indirilecek yeri bilmelisiniz.

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top