Telefon Hafızasını Temizleme Yöntemleri

Herkesin en az bir kez karşılaşmış olduğunu “Telefon hafızası dolu” bildirimi canı sıkıcı bir durumdur. Zamanında bir hevesle çekilen o güzel fotoğraflar ve videolar, beğenerek indirilen o şarkılar belki de bu bildirim yüzünden birçok kişinin istemeyerek silmiş olduğu içeriklerdir. Silinen içerikler bir yana telefonda fotoğraf çekme ve video alanınızda kısıtlanmış oluyor.

Telefon Hafızası Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

1- Tarayıcı İndirmelerini ve Geçmişini Silin

Telefonlara internet üzerinden birçok veri indiriliyor. Haliyle bunlar da telefondaki alanları oldukça kısıtlıyor. Gün içinde internet üzerinde gezinilen sayfalar internet geçmişinde oldukça fazla depolama alanı kaplamakta. Artık yapılması gereken ise; bir zamanlar indirilmiş ama unutulan o verilerin silinmesi olacaktır. İndirilmiş olan verileri sildiğiniz de telefonunuzun depolama alanı biraz da olsa açılacaktır.

2- Oynamadığınız Gereksiz Oyunları Silin

Telefonlarınıza indirdiğiniz bir zamanlar oynadığınız fakat şimdi oynamaya bile gerek görmediğiniz oyunları silmelisiniz. Gereksiz olan o oyunlar telefonlarınız da tahmin edemeyeceğiniz kadar gereksiz yer kaplamakta ve sizin telefonla gerçekleştirmek istediğiniz işleri kısıtlamakta olduğundan gereksiz oyunları silmeniz sizin yararınıza olacaktır.

3- Gereksiz Video ve Fotoğraflarınızı Silin

Eğer fotoğraf ve video çekmeyi ya da her anını kaydetmeyi sevenlerden biri iseniz telefonunuzun hafızası yeterince dolmuş demektir. Bilindiği üzere telefonda en çok yer kaplayan verilerden iki tanesi de fotoğraf ve videolardır. Bir zamanlar çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videolarınız artık kullanmadığınız fotoğraflara ve videolara dönüşmüşse silinme vakti gelmiş demektir. Eğer o gereksiz fotoğraflarınız ve videolarınızı silerseniz telefonunuz gerçekten ağır bir yükten kurtulmuş olacak ve hafıza boşalacaktır.

Ayrıca telefonlarınıza ekleyebileceğiniz depolama uygulamalarıyla da belki fotoğraflarınızı silmenize bile gerek kalmadan yeteri kadar kendinize depolama alanı açabilirsiniz.

Bir cevap yazın