Swarm’da Gizli Check-In Nasıl Yapılır?

Swarm Nedir? Nasıl Kullanılır?

Swarm, gezdiğiniz çeşitli mekanlarda, bazı alanlarda, illerde, ülkelerde yer bildirimi yaparak çeşitli etiketler ekleyebildiğiniz, bu etiketler yardımı ile de ‘coin’ adı verilen uygulama içindeki etiketleri yükseltmenizi sağlayan sanal paradır. Çokça gittiğiniz yerlerde en çok yer bildirimi yaptığınızda sizi ‘mayor’ ilan eder ve buraya geldiğinizde daha fazla ‘coin’ almanızı sağlar. Bu uygulama yer bildirimi yapmanızı sağladığından dolayı, siz izin vermediğiniz sürece sizinle uygulama içinde ‘arkadaşınız’ olmayan hiç kimse yer bildirimlerinizi göremez.

Swarm’da Gizli Check-In Nasıl Yapılır?

Swarm’da bir yer bildirimi yapacağınız zaman yeri seçtikten ve dilerseniz arkadaş, fotoğraf, yazı ekledikten sonra paylaşma seçeneğine basmadan önce ekranda sağ alt köşede çıkan kilit simgesine basarak yer bildiriminizin gizli olup olmamasına karar verebilirsiniz fakat eğer yer bildiriminizi gizlerseniz, bu yer bildirimi başka herhangi bir sosyal paylaşım sitesinde paylaşılamaz veya bu yer bildirimini sizden başka herhangi biri göremez. Bu yer bildirimi ile de ‘coin‘ kazanamazsınız. Kısaca bu yer bildirimi size özel olur. Yani başka biri sizin yer bildirimlerinize bakmak istediği zaman bu yer bildirimini göremez fakat bu size özel bir gezi günlüğü gibi olmuş olur. Bu sebeple eğer gizliliğe önem veriyorsanız ya da kendinize özel bir gezi sayfası oluşturmak istiyorsanız bu özelliği tercih edebilirsiniz.

swarm gizli check in yapmak

Swarm kısaca yer bildirimi yapabildiğiniz, bu yer bildirimlerinden uygulama içinde kullanabileceğiniz sanal paralar kazandığınız, gezi ve seyahat uygulaması olarak da açıklanabilir. Dilerseniz bu uygulamayı Forsquare uygulamasına da bağlayarak gezdiğiniz yerler hakkında yorumlar da yapabilir ve başkalarının yaptığı yorumları okuyabilirsiniz. Gezi ve seyahatte işinize çok yarayacak ve sizi eğlendirecek bir uygulamadır.

Bir cevap yazın