Rehber

Superonline Vpn Sorunu Çözüm

Eğer yıllar boyunca Türk Telekom TTNet üzerinden internet servis hizmeti alıp daha sonra Turkcell Superonline’a geçiş yaptıysanız yaşadığınız en büyük sorunlardan bir tanesi o güne kadar kullandığınız VPN servislerinin artık işe yaramaz hale gelmesi.

Ülkemiz bir yasaklar ülkesi ve internetimizde zaman zaman büyük sansürlere maruz kalıyor. Böyle durumlara alışık olduğumuzdan genellikle yasaklı olan sitelere VPN servisleri vasıtasıyla kolaylıkla erişebiliyoruz.

Örneğin ben Google Chrome internet tarayıcıma entegre ettiğim bir vpn eklentisi ile yıllar yılı büyük zahmet vermeden yasaklı sitelere erişebiliyordum. Taki TTnet’den Superonline internet servis sağlayıcısına geçene kadar.

SuperOnline internet servis sağlayıcısı geçtiğimiz yılda birçok VPN servisini engellemiş durumda. Hal böyle olunca yasaklı sitelere birçok vpn programı ile girilemez oldu.

Neyseki hala Superonline tarafından engellenmemiş birkaç VPN servisi bulmak mümkün. Umarım onlarda bu yazıdan sonra yasaklanmaz.

Şu ana kadar Superonline Fiber internet üzerinden yasaklandığını tespit ettiğim VPN servisleri aşağıdaki gibidir. Yani bu servisleri bilgisayarınıza kursanız bile yasaklı sitelere giremiyorsunuz çünkü superonline vpn engeli var.

  • Hotspot Shield Vpn
  • Touch Vpn
  • Vpn Unlimited

Superonline’da çalışan VPN servisleri?

Doğrusunu söylemek gerekirse Superonline Fiber internet aboneliğinde çalışan çok fazla VPN servisi yok. Bu yüzden yasaklı sitelere ulaşabilmek için “DotVPN” servisini kullanmak zorundasınız. Özellikle Google Chrome üzerinde çok sağlıklı çalışıyor.

DotVPN servisinin eklentisini Google Chrome’a entegre ederek kolaylıkla kurabilirsiniz. Ücretsiz ve sınırsız internet sörfü imkanını sağlıyor. Sizlere kolaylık olması açısından eklentinin linkini aşağıya bırakıyorum. Kopyala-Yapıştır yöntemi ile bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/dotvpn-%E2%80%94-a-better-way-to/kpiecbcckbofpmkkkdibbllpinceiihk?hl=tr

Eğer Cep telefonunuzda da vpn servisleri ile işlem yapmak istiyorsanız; Apple iPhone ve Android tabanlı akıllı telefonlarınızda uygulama marketlerinden DotVPN’i yükleyip kullanabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top