Steam nedir? Steam Üzerinden Oyun İndirmek

Steam Half Life’ın yapımcısı Valve şirketi tarafından oluşturulan bir nevi oyun platformudur. Kısaca açıklamak gerekirse kullanıcıların oyun satın alıp, indirdiği her gün yaklaşık 3 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği geniş bir internet sitesi.  Artık en büyük oyun yapımcısı şirketler bile oyunlarını buradan kullanıcılarına satıyorlar. Oyunların tanıtım videoları ön-satın almaları da buradan gerçekleşiyor.

Steam platformuna üye olmak ücretsiz , dönem dönem bazı oyunlarda kampanyalar dahilinde ücretsiz olabiliyor. Yılbaşlarında yapılan özel kampanyalarla çok güzel bilinen oyunlara ücretsiz yada uygun fiyattanda sahip olma şansınız var. Aynı zamanda buradan edindiğiniz her oyun orijinal içerik ve tamamen size ait. Örneğin İstanbul’da evinizdeki bilgisayarınıza satın alıp kurduğunuz oyunu yarın iş yerinizdeki bilgisayarınıza da tekrar hiçbir ücret ödemeden indirip oynayabilirsiniz. Kısaca elinizde hard disk yada cd ile gezme dönemleri geride kaldı.

steam üzerinden oyun indirmek

Steam Hesabı Oluşturma

Bu adrese giderek sağ altta bulunan Steam’a Katılın butonunu kullanarak üye olun.

Adım Adım Steam Kurulumu

Steam kurulum dosyalarını indirmek için internet sitesine gidin .
Steam i kurmak için de indirdiğiniz dosyayı açın ve aşağıdaki yolları izleyin.
o Açılan ekranda next (ileri) butonuna basın.
o I accept the license agreement AND I am 13 years of age older” ( Lisans anlaşmasını ve 13 yaşından büyük olduğumu kabul ederim) i seçerek yine devam edin.
o İnternet hızını soran bir ekran gelecektir. Mümkün olan en yakın hızı seçin.
o Dil seçme ekranında varsa ve isterseniz Türkçe seçin. Yoksa burada ingilizce seçip programı açtıktan sonra da içerde türkçe seçebilirsiniz.
o Install (Yükle) diyerek kurulumu bitirin.
o Eğer üyeliğiniz yoksa “Create New Account” diyerek yeni bir üyelik oluşturun.
o Steam e giriş yapın.

Steam şu an da sadece Windows ve Mac platformu kullanıcıları için mevcut ancak yakın zamanda Play Station‘ı da ekleyeceği gelen haberler arasında.
Saygılarımla.

Bir cevap yazın