Stalkci Instagram Profiline Bakanları Öğrenmek Mümkün Mü?

Stalkci isminde bir uygulama son zamanlar peyda oldu biliyorsunuz. Bu uygulama yada web sitesinin beyanına göre Stalkci sayesinde Instagram’da profilinize kimlerin baktığını görmek mümkün. Ancak Instagram’da sizin profilinizi kim gezmiş, ne zaman bakmış bunun mümkün olup olmadığı konusunda birçok insanın kafasında soru işaretleri mevcut. Stalkci’nın web sitesini incelediğimizde basit bir scriptle yazıldığı anlaşılıyor.

Instagram’da profilimi kim gezmiş sekmesine tıkladığınızda sizden Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanızı istiyor. İşte burada bir dakika durup düşünelim. Instagram hesabımın kimlik bilgilerini farklı bir siteye girersem yani kullanıcı adımı ve şifremi Instagram ile hiç alakası olmayan bir siteye input edersem artık hesabımın çalınması an meselesidir.

Muhtemelen bu sitenin sahipleri sağda solda kendilerinin hesapları çalmadıklarını, stalkci sisteminin son derece güvenilir olduğunu falan anlatıyorlardır. Aslında dümen son derece basit ve stalkci sitesine girer girmez kendini belli ediyor.

Bu tarz siteler çaldıkları Instagram hesaplarını takipçi paketi halinde satıyorlar. Siz giriş bilgilerinizi onlara verdiniz ve bakıyorsunuz hesabınızda hiç anormal bir hareket yok. Tanımadığım adam benim hesabımı çalsa eline ne geçecek diye düşünüyorsunuz. Ama öyle değil işte. Stalkci sitesinin ana sayfasında zaten şu şekilde yazıyor; Türk takipçi satın al, yabancı takipçi paketi satın al şeklinde. Havada kalmaması açısından ekran resmini de alt tarafa iliştiriyorum.

Stalkçı instagram profiline bakanlar doğru mu?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kimse size Instagram profilinize kim bakmış bunun cevabını vermez. Instagram uygulamasından başka kimse size bu konunun cevabını vermez. Instagram’da şu anda kendi politikası gereği bu tarz bilgileri kullanıcıları ile paylaşmıyor. Eğer biri size diyorsa ki instagram profiline bakanları şu şekilde görebilirsin, emin olun hesabınız kötü niyetli kişilerin elinde çalınmak üzere durumdadır.

Bu sebeple stalkci com gibi uyanıkların sitelerine kanmayın ve Instagram hesabınızın çalınmasını kendi ellerinizle sağlamayın. Şimdilik hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın