Stalkci Instagram Profiline Bakanları Öğrenmek Mümkün Mü?

Stalkci isminde bir uygulama son zamanlar peyda oldu biliyorsunuz. Bu uygulama yada web sitesinin beyanına göre Stalkci sayesinde Instagram’da profilinize kimlerin baktığını görmek mümkün. Ancak Instagram’da sizin profilinizi kim gezmiş, ne zaman bakmış bunun mümkün olup olmadığı konusunda birçok insanın kafasında soru işaretleri mevcut. Stalkci’nın web sitesini incelediğimizde basit bir scriptle yazıldığı anlaşılıyor.

Instagram’da profilimi kim gezmiş sekmesine tıkladığınızda sizden Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanızı istiyor. İşte burada bir dakika durup düşünelim. Instagram hesabımın kimlik bilgilerini farklı bir siteye girersem yani kullanıcı adımı ve şifremi Instagram ile hiç alakası olmayan bir siteye input edersem artık hesabımın çalınması an meselesidir.

Muhtemelen bu sitenin sahipleri sağda solda kendilerinin hesapları çalmadıklarını, stalkci sisteminin son derece güvenilir olduğunu falan anlatıyorlardır. Aslında dümen son derece basit ve stalkci sitesine girer girmez kendini belli ediyor.

Bu tarz siteler çaldıkları Instagram hesaplarını takipçi paketi halinde satıyorlar. Siz giriş bilgilerinizi onlara verdiniz ve bakıyorsunuz hesabınızda hiç anormal bir hareket yok. Tanımadığım adam benim hesabımı çalsa eline ne geçecek diye düşünüyorsunuz. Ama öyle değil işte. Stalkci sitesinin ana sayfasında zaten şu şekilde yazıyor; Türk takipçi satın al, yabancı takipçi paketi satın al şeklinde. Havada kalmaması açısından ekran resmini de alt tarafa iliştiriyorum.

stalkçı, stalkci facebook ile giriş instagram.

Stalkçı instagram profiline bakanlar doğru mu?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kimse size Instagram profilinize kim bakmış bunun cevabını vermez. Instagram uygulamasından başka kimse size bu konunun cevabını vermez. Instagram’da şu anda kendi politikası gereği bu tarz bilgileri kullanıcıları ile paylaşmıyor. Eğer biri size diyorsa ki instagram profiline bakanları şu şekilde görebilirsin, emin olun hesabınız kötü niyetli kişilerin elinde çalınmak üzere durumdadır.

Bu sebeple stalkci com gibi uyanıkların sitelerine kanmayın ve Instagram hesabınızın çalınmasını kendi ellerinizle sağlamayın. Şimdilik hepsi bu kadar.

Stalkci Instagram’dan nasıl kaldırılır?

Stalkci’nın bir tür zararlı yazılım ve virüs türevi olabileceğini sizlere aktarmıştık. Sizlerden gelen sorular üzerine yazımızı güncellemeye karar verdik. Diyelim ki stalkci uygulamasına Instagram’da izin verdiniz ve sizin adınıza birilerini takip ediyor yada profilinizde bir şeyler paylaşıyor. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken Instagram’dan stalkci uygulamasını kaldırmak.

Bunu yapmak için Instagram hesabımıza bir masaüstü bilgisayardan giriş yapıyoruz. Ardından profili düzenle butonunun sağında bulunan “Ayarlar” simgesine tıklıyoruz. Daha sonra açılan menüden “İzin verilen uygulamalar” kısmından Stalkçıyı bulup siliyoruz. Hepsi bu kadar.

Ancak bu ayarı yalnızca bilgisayardan yapabilirsiniz. Cep telefonundan yapılmamaktadır.  Eğer instagram’da takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız alt tarafta bulunan yazıya göz atmanız faydanıza olacaktır.

Konuyla ilgili detaylı anlatımı sayfa başında bulunan videodan takip edebilir, stalkci sitesinin gerçek mi yoksa aldatmaca mı olduğunu öğrenebilirsiniz.

9 Yorum
  • Bende stalkcıya girdim ama internet üzerinden uygulamadan değil girdim profilime bakanlara baktım 10dk olmadan hemen şifremi değiştirdim hiçbir şey de olmadı. Eğer biraz daha geç değiştirseydim kesin olurdu. Hızlı olun kaybetmeyin😂

  • Ya benimde hesapim kapandı şuan şifreyide degiştiremiyorum lütfen bana yardimci olurmisiniz. Şifrenizi nasil degistirdiniz anlamdim çunki bana link fln gelmedi

  • Ben de bu uygulamaya baktım. Salaklık yapıp giriş yaptım. Sonra da telefonuma başka bir telefonla hesabıma giriş yapıldığına dair bilgi geldi. Sonra da şifremi değiştirmeye çalıştım ama olmadı. Hesap kendiliğinden kapandı. Sonra ben de benim giriş yapmadığıma dair olan linke tıkladım ve şifremi ordan değiştirip hesabı geçici süreliğine kapattım. Bir şey olmuş mudur acaba? Hesabıma giriş yapan telefonda da hesabım kapanmış mıdır? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

      • değiştirdim ama o nerden benim ya da senin instagram hesabına bakıyorsa onda direk hesabınız şifresi değiştirldi sahibi tarafından yazıyor benim desabah başıma geldi hesabımın gerçek sahibi olmama rağmen hesabınız şifresi değiştirildi sahibi tarafından diye mesaj geldi allah belanı verdin stalkci instagram ım takip ederseniz sevinirim o kadar uzun yazdım tuna_dndalp_

Bir cevap yazın