Sony Xperia XZ iPhone 7’den Daha Pahalı

Teknoloji enstitüsünün mobil üreticiler sektöründe ki lider firmalarında Sony, ilk olarak ABD’de satışa çıkardığı Xperia XZ’nin özellikleri nedir? Türkiye’ye ne zaman gelecek, fiyatı ne kadar? İşte Sony Xperia XZ’nin merak edilen tüm detayları.

ETİKET FİYATI DUYANLARI ŞAŞKINA ÇEVİRİYOR
Sony’nin fiyatlandırma politikalarının rekabetin çok yaşandığı mobil üretim sektöründe başarısız bir grafik sergilediğini belirten teknoloji ve pazarlama uzmanları, Xperia XZ’nin ABD’deki satış fiyatının 750 dolar olduğunun altını çizdiler.

X PERFORMANCE İLE ARASINDA ÇOK BÜYÜK BİR FARK YOK
X Performance ile Xperia XZ arasında çok güçlü detayların, farkların var olmadığını belirten teknoloji uzmanları, “X Performance ile Xperia XZ arasında ki gördüğümüz görsel fark, X Performance’nin biraz daha kavisli bir ekrana sahip olması, XZ’de ise daha çok önceki nesilleri andıran keskin hatları göze çarpıyor. Flaş ve Kamera yerleşiminde de farklı bir alan tercihi yapılmış” ifadelerini kullandı.

İPHONE 7’DEN DAHA PAHALI BİR FİYATA SAHİP
Kendi segmentinde bulunan telefonlar arasında iPhone 7’nin ABD satış fiyatının 649 dolar olduğunu belirten uzmanlar, “Burada ürün-fiyat değerlendirmesi, pazar hakimiyeti ele alındığında kullanıcıların iPhone 7’ye yönleneceğini düşünüyoruz. Diğer taraftan Xperia XZ Türkiye pazarına da önümüzdeki günlerde girecek” cümlelerini kullandı.

Bir cevap yazın