Sony Xperia E4 İncelemesi

Merhaba arkadaşlar sizlere yeni çıkmış giriş seviyesi 500-550 lira arası satın alınabilinecek bir telefondan bahsedeceğim… Telefon temel özellikleri bünyesinde barındıran ve gerçekten standart işlevleri layıkıyla yapan özelliklere sahiptir.Şık oval kenarları vede arka kısmında bulunan kadifemsi yapısı sayesinde elde tutunmayı kolaylaştırıyor.. Ayrıca hafifliği ile ekran boyutuyla işimizi fazlasıyla görüyor.. 144 Gram ağırlığı biraz fazla gibi hissedilsede  5 inç (960 x 540 piksel) ekrana sahip olduğundan bu normal gelecektir. Üzerinde 1.3 Ghz hızında 4 çekirdeklik işlemcisi sayesinde zorlu işlemlerin üstesinden gelebiliyor.. Aynı zamanda stabil bir sürüm olan Kitkat 4.4.0 ile birlikte gelen Sony Xperia E4 bize yeterli akıcılığı sağlayacaktır.

Arka kamerası 5 Mp olan ve ön kamerası 2.Mp(selfie kamerası) dir yeterli düzeyde kalite sunan kamera bizi yarı yolda bırakmayacaktır.

150211-sony-xperia-e4-official

Zorlu görevleri üstesinden gelecek bu telefon şarj konusundada sizi üzmeyecektir…Ayrıca Sony nin geliştirmiş olduğu Pil Tasarruf modu ( Stamina modu) Sayesinde sizi asla yolda  bırakmayacaktır.Ultra Stamina modu sayesinde telefonun Temel işlevlerini(Arama Mesajlaşma Takvim Alarm) zorunlu kılarak diğerlerini kapatarak hem işlemciden hemde ekrandan tasarruf ettiğinden çok zorunlu durumlarda minimal gücü kullanmış oluyor bu sayede sizi kurtarıyor..

Özet olarak ; Üniversiteye yada liseye yeni başlayan oğlumuza kızımıza alabileceğiniz ve birçok özelliği sayesinde sizi memnun edecek akıllı telefona çok para yatırmam düşüncesinde olan kişiler için biçilmiş kaftandır…

sony-xperia-e4g

 

Ağırlık

144 gram

Boyutlar

137 x 75 x 10,5 mm

images

Ekran

5 inç (960 x 540 piksel)

İçindekiler

Google Android 4.4 (Kitkat)

1,3 GHz Dört Çekirdek

Kamera

5 megapiksel kamera

Önden görünümlü kamera (2 MP 720p)

Pil

2300 mAh

Konuşma süresi: 12 saat 43 dakikaya kadar***

Bekleme süresi: 696 saate kadar***

Müzik dinleme süresi: 48 saat 26 dakikaya kadar***

Video oynatma süresi: 6 saat 42 dakikaya kadar***

Fark Edilmek İçin Tasarlandı

Xperia E4 ile gerçek Sony işçiliğinin bir ürününe sahip olun Aynı zamanda şık bir görünüme sahip olan bu akıllı telefon dayanıklı ve güvenilirdir. Yuvarlak hatları ve pürüzlü yüzeyi tutmayı kolaylaştırırken fark edilmenize de olanak sağlar.

Herkesi Başına Toplayan Ekran

Xperia E4 cihazındaki geniş 5 inç ekran, arkadaşlarınızla geçirdiğiniz en eğlenceli anları tekrar yaşamanız için tasarlanmıştır. Akıllı ekran ve Sony ses teknolojisi sayesinde, görünüm her açıdan mükemmel ve ses son derece nettir. Böylece, hiç kimse beraber gülme fırsatını kaçırmaz.

Eve Gitmenize Gerek Yok

Mükemmel bir gün destansı bir geceye dönüştüğünde size eşlik edebilecek akıllı bir telefon istersiniz. Xperia E4 cihazının iki gün dayanabilen pili sayesinde, diğer telefonlar günü tamamladığında bile siz mesaj yazmaya ve fotoğraf çekmeye devam edebilirsiniz. Güneşin doğuşuyla birlikte şarj seviyelerini karşılaştırın. Bakalım rekabet edebilen olacak mı?

 

*Pil ömrü, Eylül 2014’te tipik akıllı telefon kullanıcısının etkin kullanım koşullarını temsil etmek üzere tanımlanan, çeşitli kullanım senaryoları da (çağrı yapma, mesajlaşma, web’de gezinme, sosyal ağ kullanma, oyun oynama, müzik dinleme, fotoğraf çekme, fotoğraf tarama, çevrimiçi video izleme, video kaydetme ve oynatma) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Sony Mobile Communications AB’nin akıllı telefon kullanım koşulları ile ölçülmüştür.

Hızlı Pil Kontrolü

Bir parti sonrası etkinliğe katılmak istiyorsunuz, ancak şarjınız mı bitiyor? Kolayca Sony STAMINA Modu’na geçiş yapın ve saatlerce eğlenmeye devam edin.

Dakikalar İçinde Eğlenmeye Başlayın

Xperia E4, hiç bekletmeden eğlenceyi ayağınıza getirir. Xperia Transfer ile, tüm önemli içeriklerinizi yeni telefonunuza kolaylıkla aktarıp anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Her Seferinde Mükemmel Resimler

Fotoğraf uzmanı olmak artık çok kolay. Yalnızca fotoğraf çekmeye devam edin; tüm fotoğraflarınız mükemmel görünecek. Otomatik çekim modu belirleme özelliği, her yerde ve her zaman en iyi fotoğrafları çekmenize yardımcı olmak için ayarları otomatik yapar. 

Siz ve Arkadaşlarınız İçin Tasarlandı

En sevdiğiniz dans şarkısının sesi yüksek ve net. Her “grup fotoğrafı” bir öncekinden daha iyi. Xperia E4, yalnızca birinci sınıf ses kalitesi değil, aynı zamanda mükemmel bir Sony kamerası sunar. Arkadaşlarınızla geçireceğiniz güzel vakitleri daha iyi hale getirmek için birçok ekstra özelliğe sahiptir.

Sonuç Olarak düşük bütçeli kişilerin alabileceğim kaliteli bir telefondur. Tavsiye Ederim.

Bir cevap yazın