Rehber

Sony Xb50Ap İncelemesi

Merhaba arkadaşlar Benim gibi baskafa (BassHead) olanlar için üretilmiş olan cıvıl cıvıl hemde Sony kalitesinin buram buram hissedildiği Android telefonlarının yol arkadaşı olan Sony XB50AP kulaklığını tanıtacağım. Ayrıca şu sıralar  karar aşamasında olanlar için bir çözüm yolu yada çıkış yolu olacağına inanıyorum. Bu ürün gerçekten En İyi Bass kulaklığı sıralamasında ilk 3 sırayı alacağına ve fiyat performans olarak iyi iş çıkaracaktır.Atk Cks90 unutmadım onun yeri ayrıdır.=]

Ürünü incelerken kesinlikle tarafsız olacağıma inanabilirsiniz.


Fiziksel Özellikleri

Öncelikle Ürünün fiziksel özelliklerine gelirsek ürün 1.2 metre kablo uzunluğu  yeterli düzeydedir. Akıllı telefon kullananlar çok uzun kablolar ile karışmasından hoşnut olmayacaktır. Kablo tarzı olarak klasik Sony Kulaklığında bulunan boyuna çizgisel hatlar halindedir dokulu haldedir. Gerçekten premium izlenimi vermektedir. Kablonun kalitesine gerçekten sağlamlığını hissettirmektedir.

4 çeşit renk gamıyla gelip çeşitli telefon renkleriyle uyumlu olması açısından güzellik olduğunu belirtmek isterim.

Ürünün kumandası Android Cihazlar ile tam uyumludur. Her ne kadar Android ile uyumludur desekte Apple cihazlarada aynı desteği vermektedir. Bu konuda birçok kitleye hitap ettiğini belirtmekte fayda var. Sony nin 100 lira civarında fiyat etiketi ile çıkan bu ürün Efsane olmaya çok yakın..

Kutu İçeriği

  • Kulaklık (Sony Xb50AP)
  • Kulaklık Slikonları ( 3 Çift büyük orta küçük en küçük )
  • Kulaklık kesesi ( Sony marka)

 


 

Ses Kalitesi

Sony XB50Ap ürününün inceleme yazısnı yazarken

  • Neşet Ertaş Gönüldağı [Eren Özkaya Trap Mix] [TRAP ]
  • Alex M.O.R.P.H ft Slvia Tosun – An Angel Love [ vocal TRANCE]
  • Armin Van Buuren Communication part3-part1 [Trance Synth]

 Trap müziğin Ensrumantal ve derin bass a yakın tonlaması Trance müziğin  epik melodik duygusal melodisi vokalin giriş çıkışları ile tercih noktası oluştu. Doğru tercih yaptığımı düşünüyorum

Sony kulaklığı denerken Asus Zenfone 6 (Realtek+PowerAmp)  / Sony ZX100 ile denedim ;

Ürünün Bassları verirken çok çok derinlere inemezken Bir Bana göre Sennheiser olamadığını ( Cx200 Street, CX1.0) Olan modeller ile boy ölçüşemediğini belirtmek istedim.Bilenler bilir Sennheiser ayrı bir ses rengi vardır.Düşük empedansa sahip cihazlar ile müthiş uyumluluklar gösterir.Sony xb50Ap ilk zamanlarda ,  Bass verirken Subwoofer etkisini alamadım. Yanlış anlaşılmasın ürünün ses kalitesi canlı bir yapıda; olmasına karşın bassları verirken Titreşim ve hacimi net bir şekilde hissedemedim. Ama şunuda belirtmek isterim ki bu durum benim kullanımım ilk 20 saat içerisinde oluşan bir kanı ; Ürün Burn-in olarak çok daha iyi olacağını düşüyorum. Ürün Burn sürecini atlattıktan sonra Özellikle Communication parçasında mükkemmel sunuma ulaştı. Buradan çıkacak sonuç doğal temiz bass vede Pişme süresinin önemli olması.

Ayrıca şunu belirtmekte fayda var ; ürünü çok yüksek sesle dinlemeyiniz. Zira daha tonajlı detaylı bass alabilmek için bu önemli bir durumdur.

Ürünün çeşitli Basslı şarkılar dinlerken farklı sonuçlar ile karşılaştım ve şaşkınlığıma sebep oldu.. Dediğim gibi her şarkının istediği ölçüde bass verebiliyor.. Sony karakteristiğinde biraz karanlık yapıda ama gövdeli bass vermeye ZAMANLA başlıyor..

Burada belirtmek istediğim çok önemli bir durum daha var ürünü doğru Equlaizer ile kullanmak zorundasınız. Ürün kendisini , kendisine uygun müzik türündeki Eq ile daha uyumlu hale getiriyor. Bu konuda PowerAmp paralı sürümü ile aşabilirsiniz.

ürün bass kulaklığı olduğu için özellikleri Basslarından bahsettim.

Ama Tiz ve Midler Bassların altında kimi zaman ezilsede yeterli düzeyde özelliklerini gösteriyor. Bu ürünü alanlar Basskafa olduğu için bu durumdan zaten memnun olacaktir.


AĞIRLIK
8 gr
KAPALI TİP
Kapalı Dinamik
KAPASİTE
100 mW
SÜRÜCÜ BİRİMİ
12 mm DOME TİPİ (CCAW)
DİYAFRAM
PET
FREKANS TEPKİSİ (HZ)
4-24.000 Hz
HASSASLIKLAR (DB / MW)
106 dB/mW
MIKNATIS
Neodimium
EMPEDANS (OHM)
40 Ohm (1 kHz)
KABLO TİPİ
Y tipi, düz kablo
KABLO UZUNLUĞU
1,2 m
FİŞ
L şekilli altın kaplama dört kondüktörlü mini fiş
BEAT RESPONSE CONTROL
kulak içi tipi

Ürün hakkında farklı düşüncelerimi belirttim. Almak istediğiniz yada alırken 2 şık arasında kaldığınız bir durum olursa muhakkak bize yazınız. Sizlere bütçenize en uygun kulaklık seçiminde yardımcı olabilirim.

Yazımı okuduğunuz için Teşekkür Ederim.

Saygı ve Sevgilerimle..

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top