Sony Walkman A17 Audiophilee

Kimi zaman müzik dinlerken  nerede eski o walkmanler nerede o eski parçalar dediğinizi duyar gibiyim…İşte bu cümlenin aynısını Sony Walkman Corparation da duydu ve bizim sesimize kulağımız için adeta gece gündüz çalışarak Arge çalışması yaparak… büyük firmaların çoğu Müzikçalar üretimini yavaşklatış  bir kısmıda durdurma noktasına gelmiştir…Sony her zaman ki gibi bu alanda rakipsiz olduğunu kanıtlamak adına Mükemmel bir ürün çıkarmıştır.. Yakında Türk piyasasına girmeyi hedefleyen bu cihaz tam anlamıyla AUDİOPHİLE lerin kalbinden vurmak istediği aşikardır *

#AudioPhile Nedir ;   

Her tür çeşidi bulunan, seste mükemmelliyetçilik akımı. insanı bir kere yakaladı mı bırakmaz, her zaman daha fazlasını bir üst modelini ister. Odyofil kişilik kötü kayıtlara tahammül edemez, iyi mikslenmiş albümleri tercih eder. sevdiği albümlerin mümkünse mofi(mfsl), dcc, audiofidelity versiyonlarını ya da marka bağımsız olarak usta bir tonmaister olan steve hoffman’ın mikslediği albümleri temin eder, dinler ve kulak orgazmına ulaşır.mp3 dinlemez, dinlemek istemez, kesinlikle reddeder. mümkünse kayıpsız olan yolu tercih eder .Flac(CDRİP) , Ape, wavpack ya da Apple lossless tercih eder.

Walkman redefined

Bir cep boyutundaki oynatıcı audiophile performansı  veriyor. A17 Hi-Fİ Ses Dijital Müzik Çalar  stil &  heyecan verici yeni bir kriter görünümü ile ilgi çekiyor . Nereye giderseniz gidin ve yerleşik  64 GB dahili hafızasıyla , Ayrıca artırabilmeyi sağlayan  MicroSD Hafıza kartı yuvası  ile 128 GB desteği ile tek şarj da  50-saate müzik çalma ömrü sunuyor, Sizede cebinizde taşınabilen stüdyo kalitesinde ses sunuyor…

Treat your ears!

192kHz  örnekleme için, standart CD-Ripplenmiş  arasında değişen / 24-bit yüksek çözünürlüklü  dijital sesi çeşitli formatları uyumluluk ile yüksek belleğiyle taşıyabilir, A17 standart bir CD göre 6 kat çözünürlüğe kalitesine sahip olan ses sunar . MP3, WMA, WMA kayıpsız, AAC, FLAC, AIFF, WAV, ve ALAC, Kayıpsız bir ses deneyimini yaşatır.

sonynwa10gal4

Powerful Sound

Alüminyum döküm çerçeve ve yeniden tasarlanmış devre NWZ-A17SLV çekirdeğini oluşturur. Başarılı tasarıma  Sony  yüksek saflıkta kurşunsuz lehim ile düşük empedanslı devre, verimli, geniş ve doğal ses sağlar.

Two features driving quality sound

Benzersiz yüksek çözünürlüklü ses oynatımı için geliştirilen Dahili  S-Master® HX dijital Anfisi ile, sadık geniş detaylarda  frekans sesi üretiyor. DSEE HX, doğal, ferah ses sunar iki şekilde çalışır.

-Birincisi, bu ses sıkıştırma işlemi tarafından kırpılan yüksek frekanslı sinyalleri geri yükler.

-İkincisi, bu doğru bir yakın yüksek çözünürlüklü ses kalitesi gerçek zamanlı ses sinyali bit derinliği, genişletebilir.

Exceptional battery life

A built-in lithium ion battery paired with thick, low-resistance cable ensures that power is on-tap for demanding musical passages while aslo providing up to 50 hours of audio playback (MP3)/ up to 30 hours (Hi-Res) per charge.2

Dahili kalın, düşük dirençli kablo ile eşleştirilmiş lityum – ion pil gücü 30 saat (Hi-Res) başına kadar / da ses çalma (MP3) 50 saate kadar sağlarken müzikal geçişleri zorlu üzerinde dokunun olmasını sağlar charge.2

sonynwa10gal5

Bluetooth Audio Streaming

Communications (NFC) technology.3 And with built-in AAC and aptX® codec support, you will enjoy maximized signal quality when streaming your music wirelessly.

Kablosuz müzik akışı esnasında  İletişimden kopmadan  (NFC) technology.3  ile yerleşik AAC ve aptX® codec desteği ile , Sinyal kalitesinden ödün vermeden  müziğin  keyfine varılır…

Room for your tunes!

64 GB of dahili hafızası ile1, the A17 yeterli alana sahiptir. Bu sayede  200 adete yakın Hİ-Fİ parçayı bünyesinde barındırır., 128 GB kadar destekleyen dahili hafıza kart yuvası sayesinde hafızayı 192 GB kadar artırarak ; Ciddi kullanıcılar için büyük boyutta müzik koleksiyonları  600 adete kadar yüksek çözünürlüklü  kayıtları saklama yeteneğine sahiptir.,

( – 192 kHz/24-bit FLAC dosyalar)

sony-sony-nwz-a17-hands-on-ifa-5

Drag and Drop

Walkman® player, Sadece bir müzik servisi değildir.. Sadece sürükle bırak yöntemi  iTunes® for Mac® or Windows® için kullanılabilir özelliktir.. Birçok formatı oynatan bu oynatıcı MP3, WMA, AAC or L-PCM Formatları ile size birçok özgürlük sunuyor..

Satışa

#NW-A17 (64GB) –

Color: Silver, Black

# NW-A16 (32GB) –
Color: Silver, Black, Blue, Rose Pink

The new NW-A10 has a microSD slot built-in to add more capacity. Since it is also compatible with SDXC memory card, it is capable of having up to 128GB microSD card, which enables the 32GB model to enhance its capacity up to 160GB, and the 64GB model to enhance its capacity up to 192GB.

Playable files are FLAC/WAV/Apple Lossless (up to 192kHz/24bit)

MP3/WMA/ATRAC/ATRAC Advanced Lossless/AAC/AIFF. It doesn’t support DSD file. It’s able to play movie files as well and supports MPEG-4 AVC/H.264のmp4/m4v/MPEG-4 Simple Profile/MWV9.

2.2-inch TFT color display (320×240),

Bluetooth 2.1+EDR and NFC ability.

sonynwa10gal-775x437

Neden Alırım ? 

Almak için birçok sebep vardır.. lakin yukarıda açık açık anlatıldı…En basit anlamda kayıpsız müziğin tadına varmek ve yüksek kapasitedeki albümleri yanınızda rahatça taşıyabilirsiniz.. Yılların birikim ve deneyinimine sahip olduğundan alınabilir..Audiophile ler bu cihazı çok seveceklerdir..    Türkiyede piyasaya çıkmadı Lakin Yurtdışındaki bilindik sitelerden alabilirsiniz..

Neden Almam ?

Almamak için bir sebep göremiyorum… Sony firmasına hayranlığım her daim üst safhadadır… Ayrıca müzikden beklentiniz 2 tl lik kulaklıklar ile 96 kpbs müzik dinleyenler asla ve asla yanından geçmesinler..

Bir Sonraki İncelemede Görüşmek Dileklerimle ;

Sorularınızı Ayrıntılı sorabilirsiniz.

Saygılarımla…

 

 

Bir cevap yazın