Sony DSX-A40UI Oto Teyp

Merhaba arkadaşlar Sony deyince benim için ” Akan sular durur..” eminim sizinde öyledir. Sony DSX-A40UI kod ismiyle çıkardığı Oto teybi siz kullanıcılar için gerçekten güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum.Otomobil dünyasında daha çok Pioneer firması göze çarpsada Sony nin hakkınıda yememek gerekiyor.Bu konuda biraz taraflı olabilirim… kusura bakmayın.. Sony nin Sony DSX-A40UI modeli Cd çalmamakla birlikte Aux Ve Usb girişi ile güzel işler başarıyor.

Ses Kalitesi 

Ses kalitesi  ve ayrıntılar mükemmel .bas vereceğim diye müziği boğmuyor. Gerçek ve temiz bas istiyorsanız mutlaka Subwoofer & Amfi kullanmalısınız  Ama ; Kaliteli  ve Temiz ses için bu sony işinizi fazlasıyla görecektir.O meşhur  bilinen markanın basları bundan daha güçlü gibi görünsede boğulma oranı çok daha fazla  bu yüzden müzikten daha az keyif almanız muhtemeldir. Sony nin ses kalitesi  pahalı sistemlere daha çok benziyor. 4*55 Wat ses çıkışına sahip Bu ürünü 16cm küçük olmamak kaydıyla 4 tane Sony Hoparlör ile kullanmanız çok fark edecektir.Cihazın bünyesinde Cd okuma kafası olmadığından teybin arkasındaki kabloları tıkış tıkış etmeyede gerek kalmayacaktır.. İso soketi olan araçlara montajı 5 Dakika içerisinde bağlanacaktır. 4 hoparlör +1 Teyp yeter diyenlere çok bile gelecektir.İsteğe bağlı olarak Subwoofer olarak kendinden Anfili  Alpine Swe-815  fazlasıyla yetecektir. ayarları sade sesi güzel ses gücü yeterli bir cihaz arıyorsanız. şiddetle öneririm

DSX-A40UI-side

OA_2210225(2)
               Sony Kumandası

10005640b3

Kullanım Kolaylığı

Sony DSX-A40UI Kullanması daha kolay Radyo ayarı ve hafizaya alma Quick Browzer klasör-parça değiştirme oldukça kolaydır. ZAPPİN™ (Sony’Nin geliştirdiği müziklerin intro/ortası/ gibi son kısımlarını hızlıca şarkı seçmemize yarayan bir mod) Ayrıca yanında verilen  uzaktan kumandası (Rmx-211 sayesinde yol hakimiyetini dağıtmadan kolaylıkla parça  değiştirebiliyorsunuz.Ayrıca sonradan alınmak üzere Direksiyon kumandası da alabilirsiniz.

Ayrıca seyir halinde giderken Aux ,Fm Radio Mp3 kaynaklarındaki farklı ses tonlarını eşitlemek adına AVL sistemi bulunur bu  sayede gereksiz gürültüden kurtulunmuş olur.

Geliştirilmiş Stereo alanı sayesinde (Digital Clarity Tuner) sinyal kaynağına uzak olunsa bile Dahili yükselticisi sayesinde Mono sesten Stereo sese doğru geçiş kolaylığı olacaktır.Daha net almanız mümkünleşecektir.

Sony’nin yanına aracınızın stok kağıt hopörlorleri yerine daha orta seviye hoperlör almanızla birlikte çok güzel bir uyum sağlayacaktır.

Sony nin bu cihazı herkese Her Keseye hitap eden bu ürünü sayesinde başarılar yakalıyor.Kaliteli sesiyle kulaklarınızın pasını silebiliyor.. Özet olarak  bu cihazı tercih edebilirsiniz..

Bir cevap yazın