Snapchat’e Galeriden Fotoğraf Atmak

Bildiğiniz gibi son zamanların en popüler uygulamalarından biride Snapchat. Henüz keşfetmemiş olanlar için açmak gerekirse, anlık fotoğraf paylaşmaya yarayan bir uygulama. Fotoğraflarınızı arkadaşlarınıza yada “Hikayem” adı verilen duvarınıza göndererek herkesin görmesini sağlayabiliyorsunuz. Peki Instagram var iken neden böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyuldu kısaca bahsetmek istiyorum.

Bildiğiniz üzere Y Kuşağı çocukları Facebook’u çok çabuk tüketti, daha sonrada köydeki akrabaya kadar herkesin Facebook hesabının olması gençleri Facebook haricinde farklı arayışlara itti ve bunun adresi Twitter oldu. (Hatırlayanlarınız vardır bizler eskiden Facebook’tan çok rahat küfürlü paylaşımlar yapabilirdik. Şimdi mahalle baskısı var herkesin Facebook adresinde.) Aynı şekilde bahsettiğim mahalle baskısı yavaş yavaş Instagram’da da kendini hissettirmeye başlayınca bu grup Snapchat’e doğru kanalize olmaya başladı. Her neyse konumuza dönelim.

Snapchat hesabıma galeriden resim seçerek atamaz mıyım?

Malesef bu sorunun cevabı hayır. Ancak Android cihazlar için Root, İos cihazlar için ise Jailbreak seçenekleri ile bu mümkün. Bunun yanında İos cihazlarda arkadaşlarınıza toplu fotoğraf göndererek sanki hikayenizdeki herkese fotoğraf göndermiş gibi oluyorsunuz ama Android işletim sistemine sahip cihazlarda buda kısıtlanmış vaziyette. Kısacası galeriden hikayenize fotoğraf atmanız şimdilik zor görünüyor. Tabii pire için yorgan yakmayı sevmeyenlerdenseniz.

Bir cevap yazın