Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?

İnternet dediğimiz şeyin keyfi girmek istediğimiz sitenin adını adres satırına yazıp enter’a bastığımızda incelemek istediğimiz web sitesinin anında karşımıza gelmesiyle çıkar. Ne yazık ki herhangi bir şekilde bir bağlantı sorunu yaşıyorsanız internetten keyif almak mümkün değildir. Bu yazımızda da yakın zamanda sıkça rastlanılan, genellikle Google Chrome tarayıcısının verdiği “bu siteye ulaşılamıyor” hatasının çözüm yollarını araştırıyor olacağız.

Girmek istediğim site “bu siteye ulaşılamıyor” hatası veriyor, ne yapmalıyım?

Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor ki bu hatanın birçok sebebi olabilir, bu yüzden çözüm önerilerini madde madde sıralayalım.

1-) Bağlanmak istediğiniz web sitesinin sunucusunda bir problem olabilir, bu konudan emin olmak için farklı bir web sitesini deneyin eğer farklı siteler açılıyor sadece sizin girmek istediğiniz site açılmıyorsa sunucu kaynaklı bir problem olduğundan sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur. Yapılabilecek tek şey bir süre sonra siteye girmeyi tekrar denemek olur.

2-) Siteye ulaşılamıyor hatasının bir diğer sebebi DNS kaynaklı olabilir, mevcut durumda bir DNS kullanmıyorsanız bir DNS adresi kullanmalısınız. Zaten bir DNS adresi yada DNS yazılımı kullanıyorsanız, hali hazırda kullandığınız DNS adresini değiştirmelisiniz.

3-) Bir diğer sebep ise servis sağlayıcınızdan kaynaklanan bağlantı problemi olabilir. Böyle bir durumda modeminizin üzerinde bulunan “Adsl” “Internet” gibi ışıkların sürekli yandığından emin olun. Eğer ışıklarda herhangi bir problem var ise servis sağlayınızla görüşün. (TTNet, SuperOnline vs.)

Editör Notu:

Aklımıza gelen çözüm yolları bunlar, sizlerinde yaşadığı yada farklı bir yöntemle çözüme ulaştığı bir yol var ise lütfen yorum bölümüne ekleyiniz. Hepsi bu kadar.

3 Yorum
Bir cevap yazın