Sistem Geri Yükleme ( Windows 10)

Merhaba arkadaşlar , Windows 10 çıktı çıkalı birçok menünün yeri değişti kimi zamanda isimleride değişti.Bundan dolayıdır ki birçok bilgisayar biliyorum diyen bile ilkokul çocukları gibi heceler misali takılabiliyoruz.

Sistem geri yüklemenin birçok yararı bulunmakta ; Windows da herhangi yapılan bir hata sonucu yada sistem hatalarının , en güvenli tarihe döndürerek birçok bilgiyi kurtarabiliyorken bazende o hatasız zamana gelerek iş gücü ve zamandan tasarruf edebiliyoruz… Amacımız o an ki pc hatasının üstüne sümenaltı edip sanki hiç yaşanmamış gibi geriye döndürüyoruz binevi zaman makinesi( TimeShift!) .. Keşke hayatta da hatalarımızı makineler gibi geri alsak hatalar yapmasak…

Madem yaptık tecrübe kazanarak durumu kurtarabilmeliyiz.. Burada anlatmak istediğim gibi..

Bahsettiğim birçok faydanın sizlerinde yararlanması açısından aşama aşama anlatacağım ;

 

Screenshot_2

 

  • Windows 10 bazı şeyler kolaylaşırken alışagelmemiş kısımlarda farklı menüler ile karşılaşıldığından kafanız karışabiliyor

Screenshot_1

 

Screenshot_3

  • Meşaketli menüler arası geçişlerden sonra nihayet doğru yeri buluyoruz.

Screenshot_4

 

Screenshot_5

  • Burada en önemli kısım Bilgisayarınızın hangi tarihte en sağlıklı çalıştığıdır.. Çok geri tarihe almak birçok uygulamayı yeniden yüklemeye sebep olacağından sıkıntının oluştuğu zamanın birkaç adım zamanı daha iyi bir zaman seçimi olacaktır.

Screenshot_6

Aksilik olarak o zamanda da aynı hata mevzubahis ise yeniden önceki tarihlere yönelmek ; Kademe kademe gidiş her zaman yararınıza olacaktır. Sıkıntılar devam ederse Windows yeniden sıfırlayarak pc ‘ cd siz formatlayabilirsiniz. Bu da kesin çözümdür.

Bir cevap yazın