Ana sayfa Rehber Sınıfta Kullanmak İçin En İyi Projeksiyon Hangisi?

Sınıfta Kullanmak İçin En İyi Projeksiyon Hangisi?

Okullarımızda eğitim malum. Milli Eğitim Bakanlığı her geçen gün yeni bir yeniliği ve değişikliği gündeme getiriyor ama sonuç genellikle yine hüsran oluyor. Aslına bakarsanız eğitimde bütün iş eğiticide yani öğretmende bitiyor. Öyle zannediyorum batıdaki birçok okulumuzun sınıflarında projeksiyon cihazı mevcut. Ancak ülkenin doğusuna doğru gittikçe işin rengi değişiyor. Malesef her öğretmenimiz sınıfında bir projeksiyon ile ders işleme imkanına sahip olamıyor.

Elbette ki şimdi projeksiyon cihazının eğitimde yaşattığı avantajları burada saymaya gerek yok. Projeksiyon sistemleri her eğitimcinin ihtiyacı olan temel malzemelerden bir tanesi. Bizde bu yazımızda sınıfında projeksiyon bulunmayan eğitimcilerimiz için en uygun projeksiyon cihazını tavsiye ediyor olacağız. Hazırsanız başlayalım.

En İyi Projeksiyon En Ucuz Projeksiyon

Aslında sınıfta kullanmak için aradığımız projeksiyonlarda istediğimiz özellikler aşağı yukarı aynı özellikler oluyor. Bir defa kolay taşınabilir olmalı, ebatları küçük olmalı, projeksiyon perdesine ihtiyaç duyulmamalı, son sistem source (kaynak) çeşitlerine uyumlu olmalı (hdmi vs.) ve bunların ötesinde ucuz olmalı.  İşte bu özelliklerde her öğretmenimizin bütçesine uyacak ve eğitim faaliyetlerinde kolaylıkla yanında taşıyabileceği bir cihazı sizlere tavsiye etmek istiyorum.

Bluecat Rd810 – 803 Mini Led Projeksiyon Cihazı

Aşağıda cihazın detaylı tüm özelliklerini sizlere aktarıyor olacağım ancak başlıca avantajlarından bahsetmek gerekirse son derece hafif bir cihaz. Toplam ağırlığı sadece 1 kg.  İhtiyacınız olan her an onu yanınızda taşıyabilirsiniz. Kurulumu ve odak ayarları son derece basit. Tam 22 farklı dili destekliyor. Türkçe desteğide mevcut.

Ayrıca dahili olarak bir hoparlörü mevcut ancak bu geniş bir sınıf ortamında işinizi görmeyeceğinden haricen bir hoparlör sistemi almanız gerekebilir. Bütün bunların dışında bu ürünün liste fiyatı 799 TL. Malesef ülkemizde bütün teknolojik ürünlerin ithal olduğu gerçeğinide göz önünde bulundurursak bu fiyat iş görecek bir projeksiyon cihazı için çok çok iyi. Yani kısacası tam bir fiyat performans ürünü Bluecat Rd810. Aynı zamanda 50000 saat performans garantiside mevcut.

Usb Bellek Üzerinden Yayın ile Bilgisayar Zorunluluğundan Kurtulun

Projeksiyon cihazı denince akla bir bilgisayar ekranını duvara yansıtmak gelir akla ancak Bluecat Rd810 projeksiyon cihazında yanınızda bilgisayar taşımanıza gerek yok. Sunumda kullanacağınız video yada görseli önceden hazırlayıp bir usb bellek üzerine atın. Sınıfa girdiğinizde projeksiyon cihazınızı açın ve usb belleğinizi bağlayın, dilediğiniz gibi sunuma devam edin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here