Sim Kartınız ve Telefonunuz 4.5G ‘ye Uyumlu Mu?

Bildiğiniz gibi devlet büyüklerinin 4.5G’yi es geçelim direk 5’e geçelim ısrarlarına rağmen vatandaşlara dayatılan yeni nesil bağlantı protokolümüz 1 Nisan 2016 itibariyle aktif hala gelmiş olacak. Böylelikle Mobil veri ihtiyacımızda artmış olacak. Dolayısıyla mevcut internet paketlerimiz yeterli gelmeyecek yeni paketlere ihtiyaç duyacağız. Bu yüzden operatör şirketleri de yeni internet paketlerini hazırlamış durumdalar. Ancak yeni internet paketi almadan önce hala aklınızda acaba benim telefonum ve sim kartım bu teknolojiye uyumlu mu diye kendi kendinize bir sormanız lazım. Bu sorunun cevabını almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hazırsanız başlayalım.

4.5G Uyumluluk Sorgulama

Akıllı telefonunuzun yada sim kartınızın uyumluluk sonucunun cep telefonunuza sms ile gelmesini istiyorsanız yapmanız gereken tek şey buradan numaranızı sorgulatarak cevabın sms olarak gelmesini beklemek.

Vodafone Uyumluluk Sorgulama Sayfası

Türk Telekom Avea Uyumluluk Sorgulama Sayfası

Turkcell Uyumluluk Sorgulama Sayfası

4.5G Uyumlu Sim Kartımı Nereden Alabilirim?

Yeni teknolojiye uyumlu sim kartınızı abonesi olduğunuz Gsm operatörlerinin bayilerinden alabilirsiniz.

4 Yorum
 • Merhabalar Abd den aldigim samsung galaxy note 4 telefonu kullaniyorum. Genel olarak model 4.5g uyumlu olarak gözuksede mobil aglar kisminda Lte gozukmuyor Wcdma/gsm secenegi var en iyi olarak. Baska note 4 lerde 4.5 g ye baglanabiliyorken bnmkinde lte seceneginin olmamasinin sebebi ne olabilir.yardimci olabilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler.

  • Merhabalar,
   telefonunuzda herhangi bir sorun yok. Şu anda Türkiye genelinin yalnızca yüzde 40’lık kısmı 4.5G kapsama alanı içerisindedir. Gsm şirketlerinin bu konuda biraz daha zamana ihtiyaçları var. Yani sorununuz tamamen lokasyon kaynaklı diye düşünüyorum.
   Saygılarımla.

 • Sitenizi takip ediyorum ve güzel bilgiler veriyorsunuz teşekkür ederim. Benim sizden bilgi almak istediğim konu şu; Samsung a5 telefonu kullanıcısıyım ve telefonum yurt dışı kaynakşı çift sim kartlı olan 4.5 G yi desteklemeyen model olarak öğrendim. Nisan 2016 dan itibaren faaliyete geçecek4.5G yi biz kullanamayacak gözüküyoru. Bizim gibi telefonunu yurt dışı kaynaklı alanlar daha doğrusu ithalat izinli satış noktalarından alanlar için ilgili firmalar güncelleme gönderecek mi? yeniden telefon alma zorunluluğumu olacak bizim açıdan. Bu konuda bilgilendirme yaparsanız çok faydalı olacağını düşünüyorum. KOlay gelsin. İıi çalışmalar.

  • İlginiz için teşekkürler. Söylediğiniz konuya gelince tam olarak nereden aldınız ve satış esnasında size ne vaad edildi bilemem ama böyle bir güncelleme olacağını zannetmiyorum, yani cihazınız 4.5G uyumlu değil ise yeni cihaz almak zorunda kalabilirsiniz.
   Saygılarımla…

Bir cevap yazın