Sennheiser Mx375 inceleme

Sizlere internet köşelerinde pek fazla incelemesi bulamayacağınız ; Sennheiser  Mx375 kod nolu kulaklığına küçük bir aydınlık getirmek istedim.

kulaklık kulağın içine girmeyen sünger  ile kulaktan düşmeyen ses kalitesini gerçekten hissedebileceğiniz şık tasarımı ve ses kalitesinin birleşmiş oldu bir kulaklıktır. Sennheiser firması zaten biliyorsunuz daha önceki incelemede  tanıtmış olduğum gibi çok kaliteli bir firmadır ve geniş  bir yelpazede ürün çeşitleri ile gözümüzün önünde adeta görsel şölen yaratmaktadır.

Sennheiser Mx375 auricolari con cavo simmetrico-600x600

Türk kullanıcıların pek bilmediği bu marka yavaş yavaş uygun ve orta bütçeli fiyatlar neticesinde kulaklarımıza ulaşmıştır.

Ve birçok insan için kulaklığa yüksek membalalar verme tabu’sunu yıkan bir ürün dizayn ve kalitesine sahiptir.

Aynı zamanda hiyerarşik bir şekilde ürünlerinde ses kalitesi arttığından ve birçok tarz müzik ve kullanım alanlara yönelik( çağrı merkezleri kişisel kullanımlar uçak kokpitleri gibi) ürünler ürettiğinden toplumda sayılı bir marka haline gelmiştir.Ve TR ye bu firmanın Disbritörlüğünü yapan Metan Teknik mümessillik sayesinde gereken seviye gelmiştir.

Lafı fazla uzatmadan ;

Sennheiser firması  Tarihçesi
65 yılı aşkın süredir, Sennheiser, yüksek kaliteli ürünler ve sesin üretimi, iletimi ve kaydı konusundaki üstün başarı ile eş anlamlı olmuştur. 1945 yılında Dr. Fritz Sennheiser, yedi mühendis ve teknisyen ile şirketin temelini oluşturmuştur. Araştırma ve geliştirme uzmanları üniversite birikimlerini, Wennebostel köyüne kadar uzanan savaş yıllarında, şimdi “Labor W” olarak bilinen ve ölçüm aletleri üreten yere aktarmıştır. Ve bir yıldan daha az süre sonra, ürün yelpazesine mikrofonlar da eklenmiştir, yakın zamanda takım, ses teknolojileri alanında sayısız başarılara imza atmıştır.

Sennheiser Electronic GmbH &Co. KG merkezi hâlâ şimdi Wedemark belediyesinin bir parçası olan Wennebostel’de bulunmaktadır. Ayrıca Almanya’da ikinci yer olarak Burgdorf’da (elektronik parça üretimi, wireless teknolojisi) ve ayrıca Tullamore, İrlanda’da (kulaklık üretimi) ve Albuquerque, USA’da (Amerika kıtası için wireless teknolojisi) üretim merkezleri bulunmaktadır. Sennheiser ürünleri dünya çapında bir ağa sahip satış sorumluları ve yardımcıları ile kullanıcılara ulaşmaktadır. Bu durum Prof. Dr. Jörg Sennheiser’ın şu sözleriyle özetlenmektedir; “Kesinlikle en önemli kararım: sadece üretmek değil aynı zamanda satışından da sorumlu olmaktır.” 2006 yılında Sennheiser grubu %82 si Almanya’da olmak üzere yaklaşık 356 Milyon € luk bir satış gerçekleştirmiştir.

Sennheiser MX375 VS SENNHEİSER MX 365 Kısa karşılaştırma

Sennheiser firmasının birçok modelleri denemiş olan ben bu ürün hakkında size birkaç kelime etmek istedim ; Mx375 onun kardeşi olan MX 365 e göre biraz daha bas ağırlıklı bir ses düzeyine sahiptir çok bariz bir fark olmasa da dikkatli bir kullanıcı bu sesin farklı hissedecektir MX 275    MX365 e göre olan biraz üstünde belki  biraz kablo kalitesinde düşük tutulmuş  olabilir. Sıradışı tasarımı ve gerçekten minimalistik bir görselliği sayesinde kullananların  hem gözüne hemde kulağına  hitap  etmektedir

MX375 temiz bir sese sahiptir ve aynı zamanda çok derinden gelme ama gerçekten temiz bir bass sistemine sahiptir. zaten MX serilerinde önemli olan çok yoğun ve koyu bir Bass değil mid ve aynı zamanda bazı seslerin dengeli oluşlarıyla müzik şölenine daha da zevk  katmaktadır.

Cihazın öncelikle teknik verilerine vererek daha sonra incelemiş olduğum birkaç parçada size sesiN kaliteli olup olmadığını belirtmek isterim ben daha çok elektronik ve trance müzik dinleyen bir kişi olarak Trance müzik önemli şeylerden bir tanesi tüm frekansları tane tane ayrık ayrık ve kaliteli bir şekilde gelmesi gerekir. ama bu kulaklık biraz daha rap hiphop rnb  tarzı olan vatandaşlara daha uyumlu olduğunu düşünüyorum. Sesin çok boğuk olmasada tizlerin biraz kaybolduğunu düşünmekteyim. bundan dolayı

 

Mx375
Kutu içeriğinden Çıkan Taşıma Kılıfı + Süngerler

 

 

Özellikleri

 1. Yüksek performanslı dinamik sürücüleri size güçlü ve etkileyi bass deneyimi
 2. Ergonomik tasarımı ile kulağa tam uyum
 3. Kablo karmaşası yaşamadan taşınabilirlik için taşıma kesesi

MP3, iPod, iPhone, iPad için optimize edilmiştir

Teknik Özellikleri

 

 1. Frekans Aralığı: 18 – 22,000 Hz
  Empedans: 32 ohm
  Hassasiyet: 122 dB
  Giriş: 3.5 mm stero jak, açılı
  Kablo: 1.2 metre, simetrik

Fakat kulaklığın sesine gelicek olursak bu fiyata göre fazlasıyla yüksek sahnesi  başbaşa kalıyoruz .Sanki neredeyse bütün kanalları, öyle hissettiriyor.122 dB olması düşük güce sahip cihazların besleme konusunda rahat bir durum oluşturuyor.. Yüksek ses alabiliyoruz..

Sahnesi o kadar temiz ki ; Sahnesi temiz ve güzel fakat biraz daha tiz dinleyenlerin beklentilerini karşılamayabilir.Özetle idare eder..

Bass konusuna gelirsek ; Bass konusunda gayet yeterli… ama bu basslar ileride kulaklıklığın başına bela açabilir yani ; EARBUDların genel sıkıntısı diyaframıın bir zaman sonra patlayabilme durumu.. patlayınca cızırtılı ses gelebiliyor..

Tiz olarak ; Kulaklıklarımızı tırmalamayan temiz patırtısız detaylı doğal bir tiz.. ama Bass sesin üstüne çıkıp törpilemiyor.. detayından birşey kaybetmiyor.Tizler konusunda yeterli düzeye sahiptir.. Zaten kulaklığın genel alma sebebi biraz daha bass ağırlıklı dengeli ses dinlemek..

MidSes olarak ; Temiz her kanalda ayrı sesleri duyuran derinden tok tok ses veren bir düzeyde..Earbudların genel özelliklerinden dolayı MİD konusunda başarılı bir kulaklık..

 

Ses Yalıtımı ; Bu cihazın yanında verilen süngerler olmazsa gerçekten bir hiç olur; Süngerin bu kulaklığı çok farklı bir konuma yükseltitği kesin .. Bu yüzden süngerle kullanmanızı tercih ederim.Yalıtım amacıyla bu kulaklık alınmadığından Ev kullanımı için daha uygundur.Ayrıca dışarıdanda bir miktarda ses alabilir.Çok yüksek seslere çıkardığınızda çatırdamalar başlar.(Earbudların Genel özelliği)

 • Test için kullanılan cihaz ; Nokia 920 & Nokia E7 & Asus Tablet
 • Test parçaları ;
 1. John O’Callaghan & Giuseppe Ottaviani – Ride The Wave (Giuseppe Ottaviani Remix)

 2. Mylene farmer  Pardonne Moi
 3. Armin Van Buuren –  Eternity

 

10 puan üzerinden earbuds’ları takarak fiyatına göre değerlendirme yapacak olursak:

Bass : [7 – |||||||  ]
Mid :  [8 – |||||||  ]
Tiz :    [6- |||||||   ]

Yani kısaca şöyle özetleyebiliriz.

Artıları (+)
—————————————-
– F/P bass’lar harika
– 32 Ohm olması
– 122 dB olması
– Kulağa iyi oturması
– Birazcık daha dayanıklı görünen kablo
– Hoparlör’leri dairesel şeklinde olması
– Jack kısmı “L” şeklinde olması
– Tizler Çok Tatlı

-Kutu içeriği gayet iyi  ( Taşıma kılıfı çok şık)

LL Giriş kısmından bir kesit

 

Eksileri (-)
—————————————–
– Tiz Mid ve Tiz’ler kulaklığın sesi açıldığında zorlanması
– Earbuds takıldığına rağmen uzun kullanım sonrası kulağı tahriş etmesi(genel sorun pek önemli değil)
– İnsan seslerini (vocalleri) biraz yapaya kaçabilir..(şahsi)

-Birazcık daha dayanıksız görünen kablo(şahsi)

-Sahnesi biraz dar geldi mx365 e göre
Son yorumumu yapacak olursam; Bu kulaklık gerçekten alınılabilir kulaklık temiz ses – trafik güvenliği ile kaliteli sesten fedekarlık etmek istemeyenler biçilmiş kaftan. Kendim kullanıyorum diğer serilerinde olan dar sahneli oluşunu düzeltmiş.ve çeşitli renk seçeneği ile ayakkabı ve t-shirt ile uyum sağlayabilir..

Sennheiser  firmasının üretmiş olduğu en iyi Mx serilerinden biridir.Trance – Club – Techno/House – Pop için yeterlidir.Rock ise doğru ayarlar ile temiz ve doğal ses alabilirsiniz…

Nereden Satın alabilirim ?

Bilindik bütün teknoloji mağazalarında bulabilirsiniz ; Teknosa –  Bimeks – Elmasepeti .. HepsiBurada

 

Çok Önemli ; Kulaklığı alırken ” METAN TEKNİK MÜMESSİLLİK ”logosu olmasına dikkat ediniz.Bu hologram yoksa ürünün sahte olma durumu vardır.Her uygun fiyatli ürün orjinal olmayabilir.Orjinal olmayan üründen de orjinal ses beklemem haksızlık olur. Almadan önce yetkili satıcıya sorunuz.

Ayrıca Metan firması gerçekten çok kaliteli bir firmadır.Kulaklık bozulsa da müşteri olsa dahi BireBir değişim durumu oluşuyor…(yanlış olmasın ben her yolladığımda 2 yıl boyunca değişim yaptılar.)

 

Bir cevap yazın