Sennheiser Mx365 Kulaklık İnceleme

Merhaba arkadaşlar ; Şimdi size kullanmış  olduğum Sennheiser MX 365 modelini inceleyeceğim.Piyasada çok fazla kişi kullansa da tam anlamıyla net objektif bir incelemeyi bulamamış olabilirsiniz…Normalde çoğu firma çok arıza verme ihtimali olduğundan dolayı Earbud Serisini üretmeyi tercih etmezler.

Bildiğiniz üzere Sennheiser firması gerçekten piyasada adı olan yada normal kullanıcılar tarafından duyulmamış ; iyi olmasına rağmen  yeni yeni gün ışığına bir markadır. Normal kullanıcıların tarafından bilenen genellikle   Sony ve Philips ‘ dir.  Bu firmanın kalitesi dünya çapındadır kulaklık mikrofon gibi  Profesyonel üretimleri mevcuttur.Her türde kullanıcıya hitap eder.

Sennheiser firması  Tarihçesi
65 yılı aşkın süredir, Sennheiser, yüksek kaliteli ürünler ve sesin üretimi, iletimi ve kaydı konusundaki üstün başarı ile eş anlamlı olmuştur. 1945 yılında Dr. Fritz Sennheiser, yedi mühendis ve teknisyen ile şirketin temelini oluşturmuştur. Araştırma ve geliştirme uzmanları üniversite birikimlerini, Wennebostel köyüne kadar uzanan savaş yıllarında, şimdi “Labor W” olarak bilinen ve ölçüm aletleri üreten yere aktarmıştır. Ve bir yıldan daha az süre sonra, ürün yelpazesine mikrofonlar da eklenmiştir, yakın zamanda takım, ses teknolojileri alanında sayısız başarılara imza atmıştır.

Sennheiser Electronic GmbH &Co. KG merkezi hâlâ şimdi Wedemark belediyesinin bir parçası olan Wennebostel’de bulunmaktadır. Ayrıca Almanya’da ikinci yer olarak Burgdorf’da (elektronik parça üretimi, wireless teknolojisi) ve ayrıca Tullamore, İrlanda’da (kulaklık üretimi) ve Albuquerque, USA’da (Amerika kıtası için wireless teknolojisi) üretim merkezleri bulunmaktadır. Sennheiser ürünleri dünya çapında bir ağa sahip satış sorumluları ve yardımcıları ile kullanıcılara ulaşmaktadır. Bu durum Prof. Dr. Jörg Sennheiser’ın şu sözleriyle özetlenmektedir; “Kesinlikle en önemli kararım: sadece üretmek değil aynı zamanda satışından da sorumlu olmaktır.” 2006 yılında Sennheiser grubu %82 si Almanya’da olmak üzere yaklaşık 356 Milyon € luk bir satış gerçekleştirmiştir.

(Alıntı; www.Metan.com)

  • Teknik Özellikleri

Giriş(Jak): 3.5 mm
Bağlantı: Kablo (Simetrik)
Ses Çıkış Modu: Dinamik Stereo
Empedans: 32 ohm
Kabloda Ses Kontrolü: Yok
Kablo Adaptörü: Yok
Kablo Uzunluğu: 120 cm
Kulaklık Adaptörü: Yok
Analog Sinyal Dönüştürücü Tipi: Dinamik
Tasarım: Intraaural
Frekans Aralığı: 20 Hz – 20 kHz
Ses Basınç Seviyesi(SPL) : 110 dB
Ses Engelleme: Yok
Mikrofon: Yok

Fakat kulaklığın sesine gelicek olursak bu fiyata göre fazlasıyla yüksek sahnesi  başbaşa kalıyoruz .Sanki neredeyse bütün kanalları, öyle hissettiriyor.110 dB olması kulakları korumak için harika sayılabilir.

Sahnesi o kadar temiz ki ; Trance Müzik dinleyen biri olarak  beni gerçekten iyice ritimlere bağlıyor.Bütün kanalları ayrı ayrı duyuyorum.Earbud olan kulaklığın avantajı hissediyorum. Doğal Temiz ve kaliteli…!

Bass konusuna gelirsek ; Kesinlikle çok çok bass meraklısı değilseniz derinden gelen bass sesleri mevcut.. müzikteki doğal temiz bası duymamak içten bile değil;Ayrıca herkesin bildiğinin aksine  bass çok fazla olursa müzikten çok keyif alınmaz sadece bum bum duyulur. duygudan uzak yapay bir ses olur.Yani ruhundan ayrılmış insan bedeni gibi…

Tiz olarak ; Kulaklıklarımızı tırmalamayan temiz patırtısız detaylı doğal bir tiz.. ama Bass sesin üstüne çıkıp törpilemiyor.. detayından birşey kaybetmiyor Techno tınılarındaki doğallığı koruyor..

MidSes olarak ; Temiz her kanalda ayrı sesleri duyuran derinden tok tok ses veren bir düzeyde..

Ses Yalıtımı ; Bu cihazın yanında verilen süngerler olmazsa gerçekten bir hiç olur; Süngerin bu kulaklığı çok farklı bir konuma yükseltitği kesin .. Bu yüzden süngerle kullanmanızı tercih ederim.Yalıtım amacıyla bu kulaklık alınmadığından Ev kullanımı için daha uygundur.Ayrıca dışarıdanda bir miktarda ses alabilir.Çok yüksek seslere çıkardığınızda çatırdamalar başlar.(Earbudların Genel özelliği)

  • Test için kullanılan cihaz ; Sony S764
  • Test parçaları ;
  1. Tiesto – Elements of life ( Alex Kunnari mix )
  2. Astral Projection –  İmpossible  is  Nothing
  3. Armin Van Buuren –  Eternity

Farklı Renklerde MX365 ler

 

10 puan üzerinden earbuds’ları takarak fiyatına göre değerlendirme yapacak olursak:

Bass : [5 – |||||   ]
Mid :  [8 – ||||||||  ]
Tiz :    [6- |||||||   ]

Yani kısaca şöyle özetleyebiliriz.

Artıları (+)
—————————————-
– F/P bass’lar harika
– 32 Ohm olması
– 109 dB olması
– Kulağa iyi oturması
– Birazcık daha dayanıklı görünen kablo
– Hoparlör’leri dairesel şeklinde olması
– Jack kısmı “L” şeklinde olması
– Tizler Çok Tatlı


Eksileri (-)
—————————————–
– Tiz Mid ve Tiz’ler kulaklığın sesi açıldığında zorlanması
– Earbuds takıldığına rağmen uzun kullanım sonrası kulağı tahriş etmesi(genel sorun pek önemli değil)
– İnsan seslerini (vocalleri) biraz yapaya kaçabilir..(şahsi)

Son yorumumu yapacak olursam; Bu kulaklık gerçekten alınılabilir kulaklık temiz ses – trafik güvenliği ile kaliteli sesten fedekarlık etmek istemeyenler biçilmiş kaftan. Kendim kullanıyorum diğer serilerinde olan dar sahneli oluşunu düzeltmiş.ve çeşitli renk seçeneği ile ayakkabı ve t-shirt ile uyum sağlayabilir..

 

Sennheiser  firmasının üretmiş olduğu en iyi Mx serilerinden biridir.Trance – Club – Techno/House – Pop için yeterlidir.Rock ise doğru ayarlar ile temiz ve doğal ses alabilirsiniz…

 

Nereden Satın alabilirim ?

Bilindik bütün teknoloji mağazalarında bulabilirsiniz ; Teknosa –  Bimeks – Elmasepeti .. HepsiBurada

Çok Önemli ; Kulaklığı alırken ” METAN TEKNİK MÜMESSİLLİK ”logosu olmasına dikkat ediniz.Bu hologram yoksa ürünün sahte olma durumu vardır.Her uygun fiyatli ürün orjinal olmayabilir.Orjinal olmayan üründen de orjinal ses beklemem haksızlık olur. Almadan önce yetkili satıcıya sorunuz.

Ayrıca Metan firması gerçekten çok kaliteli bir firmadır.Kulaklık bozulsa da müşteri olsa dahi BireBir değişim durumu oluşuyor…(yanlış olmasın ben her yollağımda 2 yıl boyunca değişim yaptılar)

Bir cevap yazın