Ana sayfa Rehber Sennheiser Hd 407 Kulaklık

Sennheiser Hd 407 Kulaklık

Merhaba arkadaşlar size Yıllarca satılan ve gerçekten çok kaliteli olan..  fiyat performans ürünleri arasında üst sıralarda olan ürünü Sennheiser HD407 ‘ den bahsedeceğim …

Kaliteli görüntüsü olan bu cihazın aynı zamanda kaliteli bir sese de sahiptir.Aynı  zamanda yüksek çıkış gücüne sahip olanbu cihaz birçok nmobil cihaz için biçilmiş kaftan..

Şık görünümü ultra hafif oluşu da bu kulaklığı alınabilir kılıyor.

Aynı zamanda konforlu kulaklık padleri ile birlikte acil durumlarda birden çıkarabilme durumu sözkonusu ;

Sennheiser Hd407 ile ölçüleri  taşınabilir  boyuttadır. Ayrıca hafif baştacı ile birlikte çok güzel bir uyum içerisinde sağlıyor Kulaklığa basklıma yöntemiyle kulakta durması sağlıyor..Aynı zamanda ayarlanılabilir olması birçok başa uyumlu ayarlanabilir sürgüsü sayesinde konforunuzdan ödün vermiyorsunuz. ..

Sennheiser Logo

Sennheiser firması  Tarihçesi
65 yılı aşkın süredir, Sennheiser, yüksek kaliteli ürünler ve sesin üretimi, iletimi ve kaydı konusundaki üstün başarı ile eş anlamlı olmuştur. 1945 yılında Dr. Fritz Sennheiser, yedi mühendis ve teknisyen ile şirketin temelini oluşturmuştur. Araştırma ve geliştirme uzmanları üniversite birikimlerini, Wennebostel köyüne kadar uzanan savaş yıllarında, şimdi “Labor W” olarak bilinen ve ölçüm aletleri üreten yere aktarmıştır. Ve bir yıldan daha az süre sonra, ürün yelpazesine mikrofonlar da eklenmiştir, yakın zamanda takım, ses teknolojileri alanında sayısız başarılara imza atmıştır.

Sennheiser Electronic GmbH &Co. KG merkezi hâlâ şimdi Wedemark belediyesinin bir parçası olan Wennebostel’de bulunmaktadır. Ayrıca Almanya’da ikinci yer olarak Burgdorf’da (elektronik parça üretimi, wireless teknolojisi) ve ayrıca Tullamore, İrlanda’da (kulaklık üretimi) ve Albuquerque, USA’da (Amerika kıtası için wireless teknolojisi) üretim merkezleri bulunmaktadır. Sennheiser ürünleri dünya çapında bir ağa sahip satış sorumluları ve yardımcıları ile kullanıcılara ulaşmaktadır. Bu durum Prof. Dr. Jörg Sennheiser’ın şu sözleriyle özetlenmektedir; “Kesinlikle en önemli kararım: sadece üretmek değil aynı zamanda satışından da sorumlu olmaktır.” 2006 yılında Sennheiser grubu %82 si Almanya’da olmak üzere yaklaşık 356 Milyon € luk bir satış gerçekleştirmiştir.

-Paket-Hasarli-Sennheiser-HD-407-Kulakustu-Kulaklik-_16479_2

HD 407 ile soul, funk, grunge ve preküsyon müziğin tadını çıkar. Açık ve kulağa uygun tasarımı bas temelli bir stereo ses üretimi ile eğlenmenize olanak sağlar. Ayrıca esnek kafa bandı olağanüstü giyim konforu sağlar.

Sennheiser Hd407 Özellikleri

Açık, kulağa uygun, dinamik stereo kulaklık
Bas temelli stereo ses için neodim mıknatıslar
Olağanüstü giyim konforu için esnek kafa bandı ve çok hafif tasarım
iPod, iPhone, MP3 ve CD çalarlar ile uyumludur.

Sennheiser Hd407 Teknik Özellikleri

Frekans Aralığı: 25 – 21.000 Hz
Kablo uzunluğu: 1,4 m
Ses Basınç Seviyesi (SPL): 114 dB
Empedans: 32 Ohm
THD (Toplam Armonik Distorsiyon): < %0.5
Transducer prensibi: Dinamik, kapalı

Yukarıda kısa da olsa birtakım özelliklerinden bahsettim.. Şimdi Sennheiser Hd407 nin Ses kalitesindende bahsetmek istiyorum.. ;

C5708108_2

# 114 Db oranı ile yüksek gürül oranı ile beslemede asla sıkıntı çekmiyoruz. Cihaz birçok taşınabilir cihazın dostu niteliğinde..Lakin bahsetmek istiyorum ki kablosu 1.4 uzunluğundan biraz uzun gibi… bunu da küçük saç tokasıyla da  aşabiliyorsunuz…

Sahnesi yeterli düzeyde temiz.. ; Sahnesi temiz ve güzel fakat arada uğultular da duyduğumu belirtmek isterim.. ki bu kulaklığın fiziksel özelliğinden kaynaklı bir durum olsa gerek..

Bass konusuna gelirsek ; Bass konusunda gayet yeterli…  tatlı bir bass esiyor ama arada Tizlerin önüne geçiyor ama bu rahatsız edici düzeyde olabilir..Ama dinleyici olarak yeterli buluyorum..

Tiz olarak ; Kulaklıklarımızı tırmalamayan temiz patırtısız detaylı doğal bir tiz.. ama Bass sesin üstüne çıkıp törpilemiyor.. detayından birşey kaybetmiyor.Tizler konusunda yeterli düzeye sahiptir.. Zaten kulaklığın genel alma sebebi biraz daha bass ağırlıklı dengeli ses dinlemek..

MidSes olarak ; Temiz her kanalda ayrı sesleri duyuran derinden tok tok ses veren bir düzeyde..Mid seslerinde bizi üzmüyor.. tabi doğru EQ ayarları vede ses teknolojileri (Srs audio/Dolby) ile daha iyi sonuçlar da almak mümkün…Ama çok yeterli bulmadığımı belirtiyorum.

Ses Yalıtımı ; Kulaklık genel anlamıyla ev kullanımı veyahut otobüs ve toplu taşımalar için gayet uygun lakin uzun kablosu biraz sıkıntı yapabilir.Toplu taşımalarda otobüste Dışarıya ses vermesinden ötürü sesini çok yüksek olarak açmamakiyi olacaktır.Çünkü yanınızdaki yolculuk arkadaşınız size turşu yemiş suratıyla bakabilir.Kıs sesini der gibi…;)

  • Test için kullanılan cihaz ; Nokia C6-01 & HP(Srs Audio Pc) & Asus Tablet

Test parçaları ;

  1.  Mino Safy – When The Sun Smiles (Radio Edit).mp3(Mid/Bass)

  2. Mylene farmer  Pardonne Moi.Flac
  3. Armin Van Buuren –  Eternity(Synth Mid Tizz)

10 puan üzerinden earbuds’ları takarak fiyatına göre değerlendirme yapacak olursak:

Bass : [8 – |||||||  ]
Mid :  [5 – |||||||  ]
Tiz :    [5- |||||||   ]

Yani kısaca şöyle özetleyebiliriz.

Artıları (+)
—————————————-
– F/P bass’lar harika
– 32 Ohm olması
– 114 dB olması
– Dayanıklı Kablosu
– Hoparlör’leri dairesel şeklinde olması
– Jack kısmı “I” şeklinde olması
– Basslar tatlı ve ayrıntıları kaçırmadan dinleyebilmek.

Eksileri (-)
—————————————–
– Tiz Mid ve Tiz’ler kulaklığın sesi açıldığında zorlanması

– Kablosununun aşırı uzun olması hasebiyle Taşınabilirliği olumsuz etkiliyor.

– İnsan seslerini (vocalleri) biraz yapaya kaçabilir..(şahsi)

– Kulağa tam olarak oturmaması vede bir zaman sonra sıkabilmesi ayrıca çok hızlı hakaketlerde kulaktan kurtulması.

Sennheiser-HD-407-Kulakustu-Kulaklik-Siyah-_14625_2
Taç Şeklinde başlığı ile kulağa baskılayarak duran diyafram.

– Kutu içeriği çok yalın &Sade

Nereden Satın alabilirim ?

Bilindik bütün teknoloji mağazalarında bulabilirsiniz ; Teknosa –  Bimeks – Elmasepeti .. HepsiBurada

Çok Önemli ; Kulaklığı alırken ” METAN TEKNİK MÜMESSİLLİK ”logosu olmasına dikkat ediniz.Bu hologram yoksa ürünün sahte olma durumu vardır.Her uygun fiyatli ürün orjinal olmayabilir.Orjinal olmayan üründen de orjinal ses beklemem haksızlık olur. Almadan önce yetkili satıcıya sorunuz.

Ayrıca Metan firması gerçekten çok kaliteli bir firmadır.Kulaklık bozulsa da müşteri olsa dahi BireBir değişim durumu oluşuyor…(yanlış olmasın ben her yollağımda 2 yıl boyunca değişim yaptılar)

İnceleme hakkında görüşlerinize açığım Saygılarımla…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here