Sennheiser HD 2.30G/İ Kulaklık İncelemesi

Merhaba arkadaşlar sizlere Sennheiser firmasının yeni çıkarmış olduğu mobil hayatı destekleyen taşınabilirliğin üst seviyelerine çıkaran  SENNHEISER HD 2.30G/İ SİYAH ANDROİD/İOS modelini inceleyeceğim birtakım önerilerde bulunacağım.

SENNHEISER HD 2.30G/İ SİYAH ANDROİD/İOS gerçekten kaliteli materyallerden üretilmiş… şık ve çok şık görüntüye sahiptir.Kaliteli kutu tasarımı kulaklığa yakışır bir biçimde olmuştur. Kutuada bulunan BİRCOM garantisi ürünün orjinalliğini simgelemektedir. Sennheiser bu üründe taşınabilirliği önplana alırken ;Eski serisini olan Sennheiser PX100’e hafif bir nazire yapmakta..


Görsellik Ve Kullanım

Ürünün mat siyah bir görümü olmakla birlikte oldukça hafif ve görsellerine göre biraz küçük yapıdadır. Ama bu demek değildir ki Ses kalitesi düşüktür.. Ayrıca cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesi KATLANABİLİR olmasıdır. Cihaz seyehatlarıniz de en iyi arkadaşınız olacağı gibi katlanabilme özelliği sayesinde sizi taşıma zahmetine sokmayacaktır. Katlanma noktaları oldukça sağlam olup ürünün mukavemeti üst noktadadır. Ayrıca kulaklığın bünyesinde bulunan deri malzeme ve Memory FOAM (Esnekliği jel biçiminde olan oldukça esnek ve vücut yapısına uyum sağlayan süngerli malzeme ) sayesinde ürün cildinize tam anlamıyla uyum sağlarken düşük frekans(Bass) seslerindeki kabiliyeti arttırmaktadır. Ayrıca en önemli özelliklerinden bir tanesi ürünün her tip cihazlar ile kullanabilmesi vede  tüm cihazların özelliklerine uyum sağlamasıdır.

Katlanmış Yapısı

# Ses

Ses konusuna DENGELİ ses sahiptir.. Sesin yapısı adeta serin ve tatlı yeterli şekilde vurgulara sahiptir.Sesi oluşturan frekas

 • Bas  Bu kulaklığın genel amaçlarından bir tanesi zaten taşınabilir yapıya sahip olan bir kulaklıktan çok çok derin baslar beklemek hayal kırıklığı olur.Basslar Mid ve Tizlerin üstüne geçmeden yeterli düzeyde Hakkını vererek yapıyor. Tonlu ve tok dış kulaklıkların yapması gerektiği kadar bass veriyor. Birçok parçada denedim  tüm sesler yerli yerindeydi.Sıcak sese sahip cihazlar ile tam uyuma sahiptir. Aldıktan sonra cihazı bir miktar Burn-İn (Kulaklıkların  alındığından daha ortamala sonuç vermesi için uzun süre kullanımı orta ses düzeyinde dinlenmeye bırakılmasıdır.) şekline bırakırsanız sesler zamanla oturacak istediğiniz kıvama gelecektir.
 • Mid  Müziğin enstrumanların ençok duyulduğu frekanslar burada olduğundan bu kısım önemlidir.Mid seslerin yapısı Sennheiser için sennheiser a özgü ses yapısına sahiptir. Tatlı bir şekilde gelen midler diğer sesler baskılamayacak düzeydedir.
 • Tiz   Sennheiser ses karakteri daha çok TEMİZ STEREO ses ile tüm frekansları duyarken bu frekansları çok fazla Boğmadan yapabileceği tüm bass sesleri verebiliyor. En ince olan Enstrumanları verebilecek kabileyette.. ayrıca ürün tizleri verirken kulaklarınızı asla rahatsız etmiyor. cihazın bas vurup sönümlenirken tizlerde tatlı bir şekilde midler ile arkadaşlık yapabiliyor her ensrumanlar sizinle ahen içinde gezebiliyor.

# Aksesuarları

Ürün bünyesinde çok fazla birşey gelmese öncelikle kulaklık kablosu bir tarafı 3.5 mm diğer tarafı 2.5 mm olan.Bunların 3 boğumlu olması durumunuda belirtmek istiyorum. Ayrıca bünyesinde bulunan kontrol kumandası sayesinde Sesi+ ve Sesi- yapabilir aynı zamanda ortada bulunan tuş sayesinde şarkıları ile geri yapabilirsiniz. Bu kontrol kumandasının taşınabilirlik ve kontrol edilebilirliğini arttırmaktadır. Şunu da belirtmekte fayda var İOS VE Galaxy olanların kabloları farklı olduğundan modeller konusunda evrensellik yoktur. yani ios olanı androidde android olanı iosda kullanamazsınız. Uyumluluk olarak İosun tüm sürümleri uyumludur. Galaxy cephesinde  Sony Xperia , HTC , ZTE , Çeşitli akıllı telefonlar ile uyum sağlayacaktır.

Çıkarılabilir Kontrol Kumandası

 

# Son Yorum

Sennheiser ses karakteri daha çok TEMİZ STEREO ses ile tüm frekansları duyarken bu frekansları çok fazla Boğmadan yapabileceği tüm bass sesleri verebiliyor. Cihazı daha çok yürürken müzik dinleyen yada aktif hareketli iş yaşamında bulunanlar sık sık seyehate çıkanlar için çok kullanışlı bir üründür. Ayrıca katlanabilir oluşu vede anfi gerektirmeyen üretimi , kablo bozulduğunda alternatifinin bulunup takılması kulaklığı ömürlük kılan özelliğidir.

 


 

 

Sennheiser_ai

 

Firmayı Tanıyalım ;

Bildiğiniz üzere Sennheiser firması gerçekten piyasada adı olan yada normal kullanıcılar tarafından duyulmamış ; iyi olmasına rağmen  yeni yeni gün ışığına bir markadır. Normal kullanıcıların tarafından bilenen genellikle   Sony ve Philips ‘ dir.  Bu firmanın kalitesi dünya çapındadır kulaklık mikrofon gibi  Profesyonel üretimleri mevcuttur.Her türde kullanıcıya hitap eder…

Sennheiser firması  Tarihçesi
65 yılı aşkın süredir, Sennheiser, yüksek kaliteli ürünler ve sesin üretimi, iletimi ve kaydı konusundaki üstün başarı ile eş anlamlı olmuştur. 1945 yılında Dr. Fritz Sennheiser, yedi mühendis ve teknisyen ile şirketin temelini oluşturmuştur. Araştırma ve geliştirme uzmanları üniversite birikimlerini, Wennebostel köyüne kadar uzanan savaş yıllarında, şimdi “Labor W” olarak bilinen ve ölçüm aletleri üreten yere aktarmıştır. Ve bir yıldan daha az süre sonra, ürün yelpazesine mikrofonlar da eklenmiştir, yakın zamanda takım, ses teknolojileri alanında sayısız başarılara imza atmıştır.

Sennheiser Electronic GmbH &Co. KG merkezi hâlâ şimdi Wedemark belediyesinin bir parçası olan Wennebostel’de bulunmaktadır. Ayrıca Almanya’da ikinci yer olarak Burgdorf’da (elektronik parça üretimi, wireless teknolojisi) ve ayrıca Tullamore, İrlanda’da (kulaklık üretimi) ve Albuquerque, USA’da (Amerika kıtası için wireless teknolojisi) üretim merkezleri bulunmaktadır. Sennheiser ürünleri dünya çapında bir ağa sahip satış sorumluları ve yardımcıları ile kullanıcılara ulaşmaktadır. Bu durum Prof. Dr. Jörg Sennheiser’ın şu sözleriyle özetlenmektedir; “Kesinlikle en önemli kararım: sadece üretmek değil aynı zamanda satışından da sorumlu olmaktır.” 2006 yılında Sennheiser grubu %82 si Almanya’da olmak üzere yaklaşık 356 Milyon € luk bir satış gerçekleştirmiştir.

 


Ürünün Teknik Özellikleri           

 • Renk
  Siyah
 • Empedans
  22 Ohm
 • Frekans Aralığı (Hoparlör)
  18 Hz – 22.000 Hz
  • Frekans Aralığı (Mikrofon)
   100 Hz – 10.000 Hz
  • Ses Şiddet Seviyesi (SPL)
   115 dB (1kHz/1Vrms)
  • Toplam Harmonik Bozulma (THD)
   <0,5% (1kHz/100dB)
  • Kullanım Şekli
   Kafa Üstü
  • Kapsül Tipi
   Kulak Üstü
  • Uyumluluk
   Samsung, LG, Sony, HTC, diğer cihazlar
  • Bağlantı Tipi
   3,5 mm açılı giriş
  • Kablo Uzunluğu
   1.4 m
  • Sürücü ve Kulaklık Tipi
   Dinamik Sürücü / Kapalı Kulaklık

 

 

Nereden Satın alabilirim ?

Bilindik bütün teknoloji mağazalarında bulabilirsiniz ; Teknosa –  Bimeks –  HepsiBurada – DNR/İdefix

 

Ürün hakkında düşünceleriniz ve yorumlarınız bizim için değerlidir.Kulaklığı bizzat kendim kullandığım için detaylı sorularınızı sorabilirsiniz.

Saygılarımızla..

Bir cevap yazın