Mesela Otobüste – Kalabalık bir anfi – biraz daha abartalım Konserde duymak istemediğiniz sesleri çok yüksek oranda kesebilir.. Çocuk ağlamasını tek hamleyle bitirebilirsiniz. Kullandığınızda demek istediğimi anlayacaksınız.

Ayrıca kaliteli temiz bass lı olduğundan Tablet ve Telefonlarınızda temiz sinema sistemi yaratmış olursunuz.. Kimseyi rahatsız etmeden patlama ve silah seslerinin netliğini duymuş olursunuz..

Sennheiser Firmayı Tanıyalım 

Bildiğiniz üzere Sennheiser firması gerçekten piyasada adı olan yada normal kullanıcılar tarafından duyulmamış ; iyi olmasına rağmen  yeni yeni gün ışığına bir markadır. Normal kullanıcıların tarafından bilenen genellikle   Sony ve Philips ‘ dir.  Bu firmanın kalitesi dünya çapındadır kulaklık mikrofon gibi  Profesyonel üretimleri mevcuttur.Her türde kullanıcıya hitap eder…

Sennheiser firması  Tarihçesi

65 yılı aşkın süredir, Sennheiser, yüksek kaliteli ürünler ve sesin üretimi, iletimi ve kaydı konusundaki üstün başarı ile eş anlamlı olmuştur. 1945 yılında Dr. Fritz Sennheiser, yedi mühendis ve teknisyen ile şirketin temelini oluşturmuştur. Araştırma ve geliştirme uzmanları üniversite birikimlerini, Wennebostel köyüne kadar uzanan savaş yıllarında, şimdi “Labor W” olarak bilinen ve ölçüm aletleri üreten yere aktarmıştır. Ve bir yıldan daha az süre sonra, ürün yelpazesine mikrofonlar da eklenmiştir, yakın zamanda takım, ses teknolojileri alanında sayısız başarılara imza atmıştır.

Sennheiser Electronic GmbH &Co. KG merkezi hâlâ şimdi Wedemark belediyesinin bir parçası olan Wennebostel’de bulunmaktadır. Ayrıca Almanya’da ikinci yer olarak Burgdorf’da (elektronik parça üretimi, wireless teknolojisi) ve ayrıca Tullamore, İrlanda’da (kulaklık üretimi) ve Albuquerque, USA’da (Amerika kıtası için wireless teknolojisi) üretim merkezleri bulunmaktadır. Sennheiser ürünleri dünya çapında bir ağa sahip satış sorumluları ve yardımcıları ile kullanıcılara ulaşmaktadır. Bu durum Prof. Dr. Jörg Sennheiser’ın şu sözleriyle özetlenmektedir; “Kesinlikle en önemli kararım: sadece üretmek değil aynı zamanda satışından da sorumlu olmaktır.” 2006 yılında Sennheiser grubu %82 si Almanya’da olmak üzere yaklaşık 356 Milyon € luk bir satış gerçekleştirmiştir.

 (Alıntı; www.Metan.com)

Teknik Özellikleri

Giriş(Jak): 3.5 mm
Bağlantı: Kablo (Simetrik)
Ses Çıkış Modu: Dinamik Stereo
Empedans: 16 ohm
Kabloda Ses Kontrolü: Yok
Kablo Adaptörü: Yok
Kablo Uzunluğu: 120 cm
Kulaklık Adaptörü: Yok
Analog Sinyal Dönüştürücü Tipi: Dinamik
Tasarım: Intraaural
Frekans Aralığı: 20-20.000 khz
Ses Basınç Seviyesi(SPL) : 110 dB
Ses Engelleme: Yok
Mikrofon: Yok
 

Kulaklığın sesine gelicek olursak; Bu fiyata göre fazlasıyla Bass sesiyle başbaşa kalıyoruz ; Bassları verirken tizleri absorbe etmiyor.  .Sanki neredeyse Subwoofer takılmış  kompenantlı hissettiriyor.110 dB olması kulakları korumak için harika sayılabilir.

Ayrıca Kulak içi olma hasebiyle dışarıdaki  Ses yalıtılmış olarak geldiğinden Bütün frekans spektrumları net bir şekilde duyabilirsiniz..

Sahnesi yeterli seviyede geniş; Trance Müzik dinleyen biri olarak  kanalları net bir şekilde duyuyorum..; Creative 630 da bulunan boğuk olduğu için kuru bass sesi geliyor müzikten mahrum kalınıyor..

Bass konusuna gelirsek ; Kesinlikle Basslar SubWoofer dan gelenler gibi derin hisli ve yeterli ; Bu sesleri verirken tizlerin üstüne binmiyor ; Doğru EQ ayarlarıyla daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz..

Tiz olarak ; Bass seslerinin  biraz fazla oluşu çok az da olsa tizleri emsede değişik Eq ayarlarıyla daha net sonuçlar elde edebilirsiniz… Bazen kulak tırmalayacı şekle bürünüyor… Earbud kulaklıklar (süngerli) gibi olmadığı için kulağa zarar verebilirsiniz dikkatli olmanızı tavsiye ederim..

MidSes olarak ; Temiz, her kanalda ayrı sesleri duyuran derinden tok tok ses veren bir düzeyde.. Ama bir Earbud gibi olamaz…  hemen tüm tondaki mid sesleri duyabilmeniz mümkündür..

Ses Yalıtımı ; Ses yalıtımı 20/30 Ses seviyesine getirdiğinizde yalıtımı tam anlamıyla sağlamış olursunuz.. Ayrıca ;Dışarıdaki  sesler izole olduğundan dolayı müziğin doyumuna tam ulaşmış olursunuz..

  • Test için kullanılan cihaz ; Lumia 920 Dolby Enchanced (Flat Eq)
  • Test parçaları ;
  1. Mylene Farmer  –  C’est Dans I’air (Fransız Sythpop)
  2. Enrique İglesias – Bailamos (Akustik İspanyol)
  3. Armin Van Buuren –  Eternity (Trance Synth )

10 puan üzerinden İnEar’ları takarak fiyatına göre değerlendirme yapacak olursak:

Bass :     [8 – ||||||||  ]
Mid  :     [5 – |||||       ] 
Tiz    :     [6- |||||||    ]

Yani kısaca şöyle özetleyebiliriz.

Artıları (+)
—————————————-
– F/P Bass’lar harika düzeyde

– 16 Ohm olması (Taşınabilir cihazlar için kolay besleme olanağı

– 110 dB olması

– Kulağa iyi oturması Ve sesi yalıtması

– Dayanıklı kablosu ve esnek oluşu

– Hoparlör’leri Izgaralı oluşu (Kiri tozu emiyor sesleri törpülemeden )

Farklı ebatlarda slikonları çıktığından ; her kulağa uyum tam yalıtım

– Jack kısmı “L” şeklinde olması

– Bassler derinden ve Subwoofer etkili


Eksileri (-)
—————————————–
– Ses çok açtığında Tizler Bass’ların üstüne çıkıyor

– İnEar kulaklıklar uzun süre takıldığında baş ağrısı yapar kulakların işitme kaybına yol açabilir.. 

– Kulak slikonlarını düşürdüğünüzde aynısını bulmak biraz zor olacağından kulaklığın ömrü kısalabilir..

Sennheiser_CX_200_Street_II_Kulakici_Kulaklik_Siyah__1748_3

Kulaklık Slikonları

  737404D71FC4077C492E60AE8F3B5DB2Son yorumumu yapacak olursam; Bu kulaklık gerçekten alınılabilir kulaklık Derin Bass sesleri ile  trafik güvenliği olarak biraz sıkıntılı duruma getirse de kaliteli ses dinlemek adına seçilebilir bir ürün . Siyah ve beyaz seçeneği olan bu ürün ile gündelik yaşamınıza uyum sağlayabilir..

Sennheiser  firmasının üretmiş olduğu en iyi Cx serilerinden biridir.Trance – Club – Techno/House – Pop için yeterlidir.Rock ise doğru ayarlar ile temiz ve doğal ses alabilirsiniz…(Bu Ürünü Rock için pek önermem)

Nereden Satın alabilirim ?

Bilindik bütün teknoloji mağazalarında bulaiblirsiniz ; Teknosa –  Bimeks – Elmasepeti .. HepsiBurada

Çok Önemli ;Kulaklığı alırken ” METAN TEKNİK MÜMESSİLLİK ”logosu olmasına dikkat ediniz.Bu hologram yoksa ürünün sahte olma durumu vardır.Her uygun fiyatli ürün orjinal olmayabilir. Orjinal olmayan üründen de orjinal ses beklemem haksızlık olur. Almadan önce yetkili satıcıya sorunuz.

Ayrıca Metan firması gerçekten çok kaliteli bir firmadır.Kulaklık bozulsada müşteri olsa dahi BireBir değişim durumu oluşuyor…(yanlış olmasın ben her yollağımda 2 yıl boyunca değişim yaptılar)