Seagate Expansion 1TB 2.5 Harddisk

Merhaba arkadaşlar sizlere  Kulanışlı mı kullanışlı aynı zamanda şık tasarrımı olan Seagate Expansion 1TB 2.5 Hardisk cihaz sizlere ek depolama sağlarken anılarınızın teminatı haline geliyor.Cihazın boyutları küçük olduğundan gerçekten taşınabilir bir hal alıyor.

Daha önceden Toshiba HD bozulduğundan hayallerim yıkıldı ve arayışlara girdiğimde indirimde olan ve kaliteli ve ilkeli bir firma olan  Amerikalı Menşeili Seagate firma imdanımıza yetişti.. Seagate Expansion 1TB 2.5 Hardisk Kutuyu açtığımda kullanma kılavuzları +Usb 3.0 kablo kullanma kılavuzları beni karşıladı ama bir işe yaramayacağını bilirsiniz.

Ardından bünyesinde bulunan mavi Led sayesinde çalıştığı anlıyoruz ayrıca okuma yaparken Led yanıp sönüyor..

Ayrıca 55 Mb yaklaşık hızı olan ürün usb 3.0 ile daha hızlı bir hal alıyor..Özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse,

Kapasite 1 TB
Dönüş Hızı 5400 Rpm
Cache Bellek 16 Mb
Boyut (Tip) 2.5 “
FireWire Yok
E-Sata Yok
Ethernet Yok
USB Bağlantı Teknolojisi USB 3.0
Mac Uyumu Var
Kullanımı kolay depolama çözümü Expansion taşınabilir sabit diski, tek bir USB kablosunun takılmasıyla kolayca kurulur. Kutusundan çıkardıktan sonra birkaç saniye içinde dijital dosyalarınızı bu harici sabit diske kaydetmeye başlayabilirsiniz.
 
Anında depolama kapasitesi ekler Dijital fotoğraflar, video ve müzik dosyaları, bilgisayarınızın depolamasını zorlayarak, dahili sabit diskiniz son kapasitesine kadar dolarken, performansın düşmesine neden olabilir. Seagate Expansion harici sabit diski, bilgisayarınızın sabit diskinde depolama alanı açmanızı sağlayarak, bu durumun çözülmesine yardımcı olur
 
Güvenilir Seagate kalitesi ve desteği Seagate, 30 yılı aşkın bir zamandır kanıtlanmış, güvenilir depolama çözümleri sunmaktadır.Bir milyar adetten fazla sabit disk satarak Seagate, Expansion harici sabit diskle sınırlı bir garanti de dahil, kalitesinin arkasında durmaya devam ediyor. Ayrıca Expansion harici sabit diskinizi kullanmayla ilgili sorularınız olduğunda veya yardıma ihtiyacınız olduğunda her zaman Seagate desteğinden yararlanabilirsiniz.
 
Birkaç saniye içinde kurulur Seagate® Expansion™ taşınabilir sabit diskinin bu ve benzeri özellikleri, bu diski kutusundan çıkar çıkmaz kolayca kullanmanızı sağlar.Ekteki USB kablosunu doğrudan bilgisayarınıza takmanız yeterlidir – harici güç kablosu gerekmez.Seagate Expansion 1TB 2.5 Hardisk , Windows işletim sistemi tarafından otomatik olarak tanınır – herhangi bir yazılımı kurmak veya yapılandırmak gerekmez.Dosyaları Expansion harici sabit diskine kaydetmek için sürükleyin ve bırakınTümleşik güç yönetimi, otomatik olarak enerji tasarrufu sağlayan bir çalışma garanti eder
 
Bilgisayarınız için daha fazla depolama Expansion taşınabilir sabit diski, 1 TB modelinin aşağıdakiler için yeterli depolama alanı sunduğu bir kapasite yelpazesine sahiptir:Maksimum 1.000 saat dijital videoMaksimum 250 adet 2 saatlik DVD filmiMaksimum 320.000 adet dijital fotoğraf Maksimum 16.660 saat dijital müzik.

Son Olarak

Cihazı elimden geldiğince tanıttım.Fiyatına göre yeterli özelliklere sahip sağlam ve şık görüntüsü ile tercih edilebilir..

Bir cevap yazın