Samsung Yöneticileri Çin’de Diz Çökerek Özür Diledi

Global anlamda söz sahibi teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung’un yöneticileri, Note 7 serisinde yaşandığı sorunsallar nedeni ile Çin’de bir konferansta özür dilemek adına diz çöktü fakat bu Çin’de büyük bir tepkiye neden oldu.

BİZ AİLELERİMİZİN, ŞEHİTLERİMİZ VE ATALARIMIZIN HUZURUNDA DİZ ÇÖKERİZ
Çin vatandaşları Samsung yöneticilerinin özür dilemek adına yaptığı davranışın normal bir tutum olmadığını söyleyerek, “Bizler bunu şu şekilde değerlendiriyoruz, bunların özrü kabahatinden büyük. Bu Çin vatandaşlarına yapılmış büyük bir saygısızlıktan ibaret. Belki Note 7’de marka değerlerine verdikleri zarardan çok daha büyük zarar verdiler” ifadelerini kullandılar.

SAMSUNG İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPTI
Çin’de yaşanan olaylar sonrası özellikle sosyal medya üzerinden ciddi tepkiler alan Samsung konuyla ilgili internet sitesi üzerinden şu açıklamalara yer verdi, “Orada bulunan yöneticilerimiz Note 7 serisinde yaşanan sorunsallardan dolayı hala sipariş vermeye devam eden distribütörlerimize ve markamızın arkasında duran müşterilerimize şükranlarını sunmak adına böyle bir davranışta bulundular. Programız dahilinde yoktu, kendi istekleri ile bunu yaptılar. Yanlış anlaşılmaya neden olduğu için özür dileriz”

Bir cevap yazın