Samsung Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Gün geçmiyor ki Samsung cihazlarına bir güncelleme paketi göndermesin. Andorid Kitkat, Jelly Bean derken şimdide Lollipop. Hepsinin kendine has güzel özellikleri oldu, hepsi kendince iyiydi kötüydü ama biz telefon kullanıcıları bu güncellemeleri nasıl yapacağız bu noktada hep sıkıntı yaşadık. İşte bu yüzden bir Samsung güncelleme rehberi yazmaya karar verdik. Bu yazıda samsung güncelleme işlemini Jelly Bean üzerinden anlattık ama diğer sürümlerde de aşağı yukarı aynı olduğundan sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Hazırsanız Başlayalım.

Samsung Cep Telefonlarında Yazılım Güncelleme

1-) İlk olarak telefonunuzun ana menüsünden “Ayarlar” sekmesine gelin.

samsung telefon güncelleme1

2-) Ayarlar kısmından “Cihaz Hakkında” bölümüne girin.

samsung telefon güncelleme2

3-) En üstte bulunan “Yazılım Güncelleştirme” seçeneğine dokunun.

samsung telefon güncelleme3

4-) Açılan ekranda “Güncelle” seçeneğine dokunun.

samsung telefon güncelleme4

5-) Bu adıma geldikten sonra cihaz güncelleştirme olup olmadığını Samsung merkezinden sorgulayacak ve ona göre bir cevap verecektir.

samsung telefon güncelleme5

Eğer Tüm güncel sürümler yüklendi diyorsa cihazınız için herhangi bir güncelleme gelmemiştir. Ancak yüklemeniz gereken bir güncelleme paketi bulunuyorsa sizi indirme ekranına yönlendirecektir. Tavsiyem eğer bir güncelleme paketi mevcutsa bunu telefonunuzun şarjı tam dolu ve Wifi’a bağlıyken yapınız.

11 Yorum
  • samsung galakx c 5 telefon aldim 5 saati geckin guncelleme yapamadim guncelleme geliyor yapiyorum hata rapor gonderin yardim destek diyor guncelliyor tel kapaniyor mavi yaziyla recori boloks gibi birseyyaziyor ve sonra aciliyor guncelleme indirilemedi diyor tekrar tekrar yapiyorm olmuyor kesinlimle wifiyle yaptjm olmadi mobille yaptim olmadi kesinlikle guncelleme olmuyot yardim lutfen

    • aynı sorun bende de var. ve hâlâ çözüm bulamadım. mms mesajlar indirilemedi diyor. Telefon çok kasıyor. Telefonun cvp verme dokunmatiği sürekli donuyor. Nerden bulaştım bu c5 e.

Bir cevap yazın