Samsung Satılacak mı? Elliott Management Baskı Yapıyor

Güney Kore menşeili teknoloji firması Samsung son yıllarda yaşadığı krizlerden kurtulmak için küçülmeye mi gidiyor? Baskı ise Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir fon kurumundan geliyor. İşte Samsung’un yaşadığı büyük kriz ve yaşanan gelişmeler.

ELLİOTT MANAGEMENT, SAMSUNG FİRMASININ YÜZDE 0.6’SINA SAHİP
ABD merkezli fon Elliott Management Samsung üzerinde baskı kurmaya devam ediyor, bu baskıdan dolayı zor günler geçiren Samsung yöneticileri ise Elliott Management ile yollarını ayırmayı hedefliyor. Eğer bu ayrılma gerçekleşirse, firmanın akıllı telefon üretim departmanında sıkıntılar yaşanabilir. Uzmanlar kötü senaryo olarak ise Elliott Management ayrılığının, Samsung’un mobil sektörden çekilmesine kadar gidebileceğini söylüyorlar.

KRİTİK KARAR ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SALI GÜNÜ VERİLECEK
Konuyla ilgili kritik toplantıyı önümüzdeki hafta Salı günü yapma kararı alan Samsung’un, Galaxy Note 7 ile yaşadığı kötü imajı atlatamaması da ana etkenlerden biri olacak gibi duruyor. Diğer taraftan, firmanın hissedarlarının da şirketin geleceği hakkında bazı tedirginlikler yaşadığı haber platformlarında dile getiriliyor.

Bir cevap yazın