Samsung Note 7 İçin Özür Diledi: Müşterilerimizin Güvenini Tekrar Kazanacağız

Teknoloji enstitüsünün oluşturduğu rekabetçi piyasanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Güney Kore menşeli Samsung firması, yeni amiral gemisi Note 7’nin çözülemeyen sorunsalları nedeni ile firmanın mobil departmanının üst düzey yöneticisi Dong-Jin Koh aracılığı ile müşterilerinden özür dilediğini açıkladı. Piyasaya sundukları yeni amiral geminin sektöre çok hızlı bir şekilde giriş yaptığını fakat hemen her firmanın ürünlerinde karşılaşabileceği bir sorun ile karşılaştığını belirten DJ Koh, “Bu şansız yılda bizde böyle bir sorun ile karşılaştık.

Böyle bir hayal kırıklığına müşterilerimizi uğrattığımız için bizi seven, firmamızı ve ürünlerimizi seven müşterilerimizden özür diliyoruz. Diğer taraftan bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan müşterilerimize de teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SAMSUNG KULLANICILARINA ANKET YAPILDI, İŞTE ÇIKAN SONUÇ

Şirketin yetkili ismi Dong-Jin’in Note 7 hakkında ki açıklamaları teknoloji gündemine otururken, diğer taraftan Güney Kore’de araştırma ve anket yapan bağımsız bir kuruluşun yaptığı testlere göre, bir daha Samsung kullanmayı düşünmüyorum diyen kullanıcıların sayısı yüzde 40’ı bulurken, Samsung almayı düşünürüm diyenlerin yüzdesi ise yüzde 60’ta kalmış. Şirketin bundan sonra ki satış ve ürün politikalarının nasıl ilerleyeceği ise şimdiden merak konusu.

Bir cevap yazın