Samsung Kararını Verdi: Galaxy Note 7 Üretimleri Durduruldu

Global anlamda teknoloji üretici firmalar arasında ciddi bir pazar payına sahip Güney Kore firması Samsung, büyük satış grafikleri beklediği yeni amiral gemisi Galaxy Note 7’nin üretimlerinin an itibariyle geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

PATLAYAN NOTE 7’LER TOPLANILDI AMA YENİ SERİDE DE AYNI SORUN GÖRÜLDÜ
Galaxy Note 7’nin donanım arızaları ile başı dertte olan Samsung, lityum-iyon pillerinden dolayı Note 7 serilerini değişim programına almıştı fakat yeni nesil Note 7’lerde aynı sorun kendini gösterdi. Bu durumun karşısında ne yapacağını şaşıran Samsung mühendisleri, Note 7’lerini tamamen piyasadan çekme kararı aldı.

BU DURUM EN ÇOK APPLE’IN İŞİNE YARADI
Reuters’in haberine göre Samsung’un Galaxy Note 7 serisi telefonlarının üretimini durdurma kararı almasından sonra bu durum en çok rakibi Apple’ın işine yaradı. Piyasa analizleri dikkate alındığında Apple, piyasaya sürdüğü iPhone 7 modeli müthiş bir satış grafiği yakaladı. Bu sayede vazgeçilmez Samsung kullanıcıları dahi Apple’ı deneyimleme fırsatına sahip oldu.

PARA İADESİ YAPILMASI GÜNDEMDE
Değişim programı sonrasında da hala aynı sorunlar ile karşılaşan Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarının ürünlerini iade etmesi durumunda para iade yapılması ise firmanın bir diğer gündem maddesi olarak kamuoyuna bildirildi.

Bir cevap yazın