Samsung Galaxy S7 Edge Teknik Özellikleri

iPhone 7 modellerinden sonra ülkemizde en pahalı telefon Samsung Galaxy S7 edge telefonunun merak ettiğiniz teknik özelliklerini açıklayacağız. Fiyatı 4 Bin TL’yi bulan telefonun bütün özellikleri hakkında detaylı bir inceleme yapacağız.

Samsung Galaxy S7 edge Ekran özellikleri

Ekran boyutu olarak 5.5 inçlik ekran boyutu bulunan bu telefonda ekran çözünürlüğünün ise 1440 x 2560 QHD olduğunu açıklamak istiyoruz. Telefonda bulunan piksel yoğunluğu 534 PPI oranı ile gayet başarılı bir görüntü sunmaktadır. Samsung firmasının son yıllarda en çok tercih ettiği ekran tipi Süper AMOLED ekran bu telefonda da tercih edildi. Ekran özellikleri bakımından aynı zamanda çift kenar ekranı bulunan bu telefonun, Çizilmelere karşı dirençli cam tercih ettiğini ve Multi Touch ekran özelliği bulunduğunu açıklamak isteriz. Gorilla Glass 4 ekran tipi tercih edilen bu telefonda kullanılan arayüz TouchWiz’dir. Ekranın gövde oranı hesaplandığı zaman ise 76.12 oranı ile başarılı denecek bir oranda karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S7 edge kamera özellikler

Samsung’un son yıllarda kamera konusunda yaptığı ciddi çalışmaların en başarılı sonuçlar verdiği bu telefonda ön kamera 5 MP çözünürlük ile dikkat çekici boyutlarda karşımıza çıkıyor.Flaş olarak kamerada LED tercih eden firmanın diyafram açıklığında ise F1.7 kullandığını açıklamak isteriz. Kamera ile yapılan video kayıt çözünürlüğünde 2160 piksel çözünürlük kullanan bu telefon ultraHD görüntü elde etmenizi sağlamaktadır. Arka kamerasında 12 MP çözünülürlük bulunan S7 telefonunda Geniş açılı, HDR, Panoramik çekimler yapma şansınız bulunmaktadır.

Samsung Galaxy S7 edge diğer özellikleri

Batarya konusunda ciddi yatırımlar yaparak kullanıcılarını mutlu edecek güçlü bir batarya sunan bu telefonda kullanılan batarya kapasitesinin 3600 mAh kapasitesinde olduğunu belirtmek isteriz. Konuşma süresi olarak bu güçte bir batarya ile 27 saat aralıksız konuşma yapabilirsiniz.

8 çekirdekli işlemcisi bunan bu telefona 2.3 Ghz hızında işlemci bulunmaktadır. Antutu puanı 131.000  çıkan Samsung Galaxy S7 edge’de 4 GB RAM telefona harika bir özellik katmaktadır. Dahili depolama alanı olarak 128 GB’a kadar farklı modelleri bulunan bu telefonlarda hafıza kart desteği Micro SD kart desteği bulunmaktadır.

Son olarak tasarımsal incelemesine bakacak olduğumuz bu telefonda 150.9 mm boy, en olarak 72.6 mm , ve kalınlık olarak ise 7.7 mm ebatlarının olduğunu açıklamak istiyoruz. Ağırlık olarak bir amiral gemi telefona göre gayet başarılı olan bu telefon sadece 157 gr ağırlığında satışa sunulmuştur.

Bir cevap yazın