Ana sayfa Android Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da En Sık Yaşanan Sorunlar Ve Çözümleri

Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da En Sık Yaşanan Sorunlar Ve Çözümleri

Samsung’un iddialı telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S6 Edge gören herkesin beğenisini kazanmayı başarıyor. Pek çok özelliği ile dikkat çekmekte olan Samsung Galaxy S6 Edge bir gelişmiş modeli olan Samsung Galaxy S6 Edge Plus ile sorunları da ortadan kaldırarak karşımıza çıkıyor. Rüya gibi bir cihaz olarak lanse edilen ve herkesin beğenisini kazanan Samsung Galaxy S6 Edge’de en sık yaşanan sorunlar ve çözümleri sunarak cihazınızı daha iyi bir hale getirmeniz için yardımcı olacağız.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Menü Butonu Sorunu

Samsung Galaxy S6 Edge cihazında bazı stok uygulamalar maalesef menü butonunda sorun çıkartmaktadır. Bunun nedeni Samsung tarafından yazılımsal bir durumdur. Menü butonuna bastığınızda komut sağ üst köşede bulunan fiziksel menüden işlem görmektedir. Samsung Galaxy S6 Edge menü butonu uygulamalarınıza tepki vermiyor ise çözmek için uzun süreli geri tuşuna basmalısınız. Diğer bir çözüm ise uygulamaları güncellemektir. Güncel uygulamalarda menü butonu sorunu yaşanmıyor.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Hızlı Ayarlar

Samsung’un özellikle Galaxy S6 ve S6 Edge cihazlarında yaşadığı problem Samsung Galaxy S6 Edge Plus modelinde de görünüyor. Samsung Galaxy S6 Edge Plus cihazınızdan hızlı ayarlar menüsünü seçtiğiniz takdirde bazı seçeneklerin eksik olduğunu fark edeceksiniz. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için öncelikle uygulama merkezine girerek QuickPanel Restore uygulamasını indirip Restore butonuna basın ve sorunu giderin.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Hızlı Şarj Sorunu

Samsung’un yeni teknolojisi Samsung Galaxy S6 Edge Plus cihazında bazen sorun yaşıyor. Yeni teknoloji ile birlikte hızlı şarj seçeneğinde 90 dakikada cihaz tamamen şarj olmaktadır. Eğer hızlı şarj da sorun yaşıyorsanız bunun nedeninin donanımsal olduğu belirtilmektedir. Özellikle orijinal olsa bile şarj kablosundan kaynaklı Samsung Galaxy S6 Edge Plus cihazında sorun meydana gelmektedir.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Hayalet Bildirim ve Titreşimler

Samsung Galaxy S6 Edge Plus kullanan bazı kullanıcıların ara ara hayalet bildirim ve titreşim sorunu yaşadıkları belirtilmektedir. Bu sorunu gidermek için ayarlar > bildirim ayarları sekmesine girerek aktif olup olmadığına göz atın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here