Samsung Galaxy Note 7 Piyasadan Tamamen Kaldırılıyor mu?

Teknoloji enstitüsüne yön veren Güney Kore firması Samsung’un Note 7 serisi, firma tarafından talep ile değişim programlarına dahil edilirken, güvenli etiketi ile yeniden gönderilen Note 7’lerde de pil sorunu bağlı olarak kullanıcılarına güvenlik noktasında zor anlar yaşatıyor.

TOPLAMDA 2.5 MİLYON ADET SAMSUNG GALAXY NOTE 7 GERİ ÇAĞIRILMIŞTI


Reuters’in teknoloji alanında yer verdiği habere göre toplamda 2.5 milyon adet Samsung Galaxy Note 7 değişim programına alınmış ve firma tarafından iade edilmesi istenmişti. Kullanıcılarının özellikle sosyal medya üzerinden verdiği tepki sonrası ise Samsung, müşterilerinin mağduriyetlerinin giderileceğinin altının çizildiği yazılı bir açıklamada bulunmuştu.

UZMANLAR 2016 ÜÇÜNCÜ ÇEYREĞİNDE SAMSUNG’UN SATIŞ GRAFİKLERİNİ DEĞERLENDİRDİ


Teknoloji uzmanlarının verdiği sektör analizleri ile Samsung’un satış grafiklerini karşılaştıran uzmanlar, 2016’nın üçüncü çeyreğinde teknoloji devinin çok ciddi zararlar ile karşılaştığını, sorunsallarda kalıcı çözümler ararken müşterilerine yeni hatalar ile dönmesinin marka değeri döngüsünde firmaya büyük zararlar verdiğine de değindi.

SAMSUNG GALAXY NOTE 7’LER TAMAMEN PİYASADAN KALDIRILABİLİR


Değişim programı dâhilinde yenileri verilen Samsung Galaxy Note 7’lerin de pile bağlı patlama sorunu yaşamasının ardından ise teknoloji gündemine düşen iddia ise ABD’li blog yazarlarından geldi. Buna göre, direk olarak insan güvenliğine tehdit haline gelen bu ürünün piyasadan tamamen kaldırılması, toplanması da Uluslararası Değerlendirme Kurumunun gündeminde.

Bir cevap yazın