Samsung Galaxy Note 7 Patlama Sorununun Nedeni Açıklandı

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte Samsung Galaxy Note 7 patlama nedeni ile alakalı olarak yapılan resmi açıklama ile bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak amacı içerisindeyiz. Ülkemiz genelinde Samsung markasının büyüklüğü, zaman içerisinde cihazlarının da çok ciddi bir şekilde artış göstermesine neden oldu. Note 7 bu modellerden birisi olarak fark yarattı.

Cihazın satın alındıktan kısa bir süre içerisinde aşırı ısınma ve patlama sorunu yaşaması dünya genelinde çok büyük yankı bulduğu gibi şirketi ciddi anlamda sıkıntıya sokan unsurlardan birisi olarak da dikkatleri çekti. Nitekim cihazlar toplatıldı ve toplatılan cihazlarda yapılan analizin sonucu da internet üzerinde resmi olarak paylaşıldı.

PİLDE YAPILAN YANLIŞLIK HER ŞEYİ BİTİRDİ

Samsung markasının kasa tasarımı ve pil uyumluluğu anlamında bir sıkıntı yaşaması en düşünülmeyecek şeylerden birisiydi ancak oldu. Kısacası ortaya çıkan patlamalar sonrasında meydana gelen yeni gelişmeler, şirketin pil anlamında farklı bir firma ile çalışması zorunluluğunu ortaya çıkarmıştı. Sonuçlar da son derece çarpıcı oldu diyebiliriz.

Pilde iyonların ayrışmaması ve zaman içerisinde pilin patlamasına neden olan teknik bir hata markanın imajını tamamen yerle bir etti diyebiliriz. Hal böyle olunca Samsung markası çok ciddi anlamda sıkıntı yaşadı. İlerde ne olacak bilmiyoruz ancak cihaz şuan için sıkıntı yaratmayacak durumda.

Bir cevap yazın