Samsung Galaxy A8 Cep Telefonu Çok Tuttu

2016 sonunda piyasaya sürülen Samsung Galaxy A8 cep telefonu şık ve geniş bir ekran ile, ince ve zarif tasarımı ile göz kamaştırıyor. 1900 TL fiyatla piyasaya sürülen cep telefonu işlemci, ram, depolama alanı ile iyi bir alternatif. Samsung ve Apple rekabetinden en çok memnuniyet duyanlar ise bu fabrikaların üretiminin olduğu ülkeler. ABD ve Güney Kore vatandaşları bu konuda oldukça şanslı görünüyor zira yabancı ülkelere gelene kadar birçok vergi söz konusu olduğundan telefonları pahalı alıyoruz.

Samsung Galaxy A8 cep telefonu ekran incelemelerine baktığımızda 5.7 inç büyük bir ekran görüyoruz. Kullanıcı deneyimi ve keyfi yaşatan bu ekran Full HD Amoled ekran özelliğine sahip. İşlemci olarak ise Samsung kendi işlemci ürününü kullanıyor. 8 Çekirdek 2.1 GHZ hıza sahip Exynos 7420 bir işlemci var. Bu yönüyle işlemci güçlü bir duruş sergiliyor.

Samsung cep telefonlarını eşsiz kılan ise hiç şüphesiz harika lens ve kamera sistemlerine sahip ön/arka cep telefonu kamera özelliği. Galaxy A8 2016 cep telefonunda 8 ve 16 mega piksel çözünürlükte güçlü kameralar var. Her yönüyle iyi sayılan cep telefonu 3300 mAh batarya ile piyasaya sürülüyor. Batarya öncekilerle benzerlik arz ediyor.

Son olarak en önemli kısım ise 32GB dahili hafıza olarak tasarlanan depolama alanı. İnternet hızının ve veri miktarının artmasına paralel olarak cep telefonları da daha hızlı kullanılmaya, daha fazla veri depolanmaya müsait hale geldi. Bu yüzden en iyi depolama alanı olarak 32GB ve üstü artık tercih edilenler arasına girdi. Samsung Galaxy A8 2016 cep telefonu bu yönüyle geniş bir alan sağlıyor. Dileyenler SD kart kullanarak daha fazla depolama alanı da arzu edebilirler.

Bir cevap yazın