Samsung Galaxy A5 fiyatı ve Teknik Özellikleri

2017 yılında çıkan telefonlar arasında fiyatı 2 Bin TL olan Samsung Galaxy A5 telefonunun merak ettiğiniz teknik özelliklerini açıklıyoruz.

Samsung Galaxy A5 ekran özellikleri

5.2 inçlik ekran boyutu ile karşımıza çıka bu telefonun 1080 x 1920 FULL HD ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. Piksel yoğunluğu olarak bu telefonda bulunan 423 PPI yoğunluk gayet başarılı. Süper AMOLED ekranı bulunan Samsung Galaxy A5 telefonda Gorilla Glass 4 ekran dayanıklılığı bulunmaktadır. Kapasitif ekran ile son derece başarılı olan bu telefonun ekran gövde oranı ise 71.46’dır.

Samsung Galaxy A5 kamera özellikleri

LED flaş teknolojisi kullanılan Samsung Galaxy A5 telefonda arka kamera 16 MP’dir. Diyafram açıklığının bu kamerada F1.9 olduğunu ve video çekme çözünürlüğünün 1080p çözünürlük ile sizlere sunulduğunu açıklamak istiyoruz. Ön kamera konusunda kullanıcılarına son derece kaliteli bir çözünürlük sunan bu telefonda 16 MP çözünürlük dikkat çekici boyutlarda.

Samsung Galaxy A5 diğer özellikleri

3000 mAh kapasitesinde bulunan bu telefonda 3G konuşma süresi olarak 16 saat olmaktadır. Hızlı şarj özelliği bulunan bu telefonda batarya özelliği olarak ise değişmeyen bir batarya kullanılmaktadır.Telefonda bulunan ana işlemci 1.9 GHZ kapasitesinde ve 8 çekirdekli işlemci bulunmaktadır. 3 GB RAM kapasitesi bulunan bu telefonda 32 GB dahili hafıza bulunmaktadır. SD kart desteği ile bu hafızanın arttığını ve 256 GB’a kadar yükseltilebileceğini açıklamak istiyoruz. Yapılan Antutu testlerinden son derece başarılı çıkan bu telefonun aldığı 61.0000 puan alması başarılı bir telefon olduğunu gözler önüne sermektedir.  İşletim sistemi olarak ise Android 6.0.1 Marshmallow sistemini müşterilerine sunan bu telefona yeni güncellemeler gelmektedir.

Bir cevap yazın