Rusya Microsoft Ürünlerinin Kullanımına Yasak Getirdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in geçtiğimiz günlerde ki ‘Yabancı yazılımlar ülke ekonomisine ciddi zararlar veriyor’ açıklamasından sonra, Rusya hükümeti aldığı karar ile birlikte Microsoft ürünlerinin kullanımına yasak getirdi.

YERLİ YATIRIMA DESTEK VE TEŞVİK PİRİMLERİNİN OLUŞTURULMASI GÜNDEMDE
Rusya’da yayın yapan basın kuruluşlarının manşetlerde verdiği haberlere göre, yeni girişimcilerin ve yazılım firmalarının yerli yazılım üretmesi noktasında Rusya Hükümeti, bu girişimlere destek ve teşvik primleri oluşturacak, şu anda taslak aşamasında olan modelleme ile ülke ekonomisine katkı sağlamakta hedefleniyor.

RUSYA EKONOMİ BAKANLIĞI ABD MENŞELİ YAZILIMLARA AĞIR VERGİ YÜKÜ GETİRMEYE HAZIRLANIYOR
Küresel anlamda yayın yapan Reuters’in haberine göre ise Rusya Hükümeti, ABD menşeli her türlü yazılım formatları ile ilgili ülke genelinde ağır vergi yükü getirerek, firmaları finansman yönünden sıkıntıya sokmayı, ABD’nin Rusya pazarından çekilmesini sağlamayı hedefliyor.

BİLİM SANAYİ KONUSUNDA KENDİLERİNE GÜVENLERİ TAM
Geçtiğimiz aylarda global anlamda pazar hakimi uçak üretici firmaları Airbus ve Boeing’e de rest çeken Rusya, bu alanlarda kendi mühendislerinin ortaya sunduğu yolcu uçaklarının lansman gecesini düzenlemiş ve şimdiden ön siparişlerini tamamlamıştı.

Bir cevap yazın