Recuva İle Silinen Dosyaları Kurtarmak

Merhaba arkadaşlar sizlere Piriform firmasının sunduğu Recuva programı ile neler yapabileceğinizi Verilerinizi nasıl kurtarabileceğinizden bahsedeceğim. Recuva programı verilerinizi kurtarırken sizden ek bir ücret talep etmez adeta paralı programların yaptığı tüm  işleri fazlasıyla yapar. Basit kullanıcı dostu arayüzü ile Flash belleğiniz hafıza kartınızdaki verileri Şayet ; üstüne herhangi bir veri yazılmadığı sürece %100 e kadarını kurtarmanız mümkündür.Bu kurtarma işlemlerini yaparken veri kurtarma uzmanı olmanıza gerekte yoktur.

Yanlışlıkla formatlanan Diskleri flash disklerdeki verileri kurtarmak mümkündür. Veriler fiziksel zarar görmediği sürece asla ve asla silinmezler üstüne tekrar tekrar yazıp silinmeyene kadar veriler özelliklerini korurlar. Bu durumdan hareketle bütün verileri kurtarmak muhtemeldir.

Piriform-Recuva-Professional

Bu kurtarma işlemlerini yaparken ayrı bir hafıza birimi eklerseniz işiniz daha iyi olacaktır.Yani kurtardığınız verileri kurtarmayı bekleyen verilerin üstüne yazma ihtimaline karşı başka bir disk e kaydetmek verimli bir şekilde bulmanızı sağlar.Ayrıca Verilerinizi kaybetmeden vede format atmadan önce sık sık disk birleştirme yaparak olası veri kayıplarının önüne geçebilirsiniz.Periyodik olarak yedekleme işlemi sizin için hayat kurtarıcı bir sonuç oluşturabilir…

Ayrıca verileriniz silindikten sonra Sakın Ama sakın üstüne herhangi bir veri yazmayınız. zira kurtarılması muhtemel olan verileri zayi edebilirsiniz.Eğer ki çok önemli bilgileriniz varsa başka bir hardisk e kurtarılmış verileri aktarınız yada professional destek alınız.

Screenshot_10

Screenshot_3

Screenshot_5

Screenshot_2

Screenshot_4

Sonuç olarak;

Yukarıdaki tabloda belirtildiği gibi üzerine yazılmış bir veri olmadığı sürece verileri kurtarmak mümkündür…

Merak Ettiğiniz kısımlar için yorum bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın